Klubi i njohur gjerman pas Xhakës

INA
INA

13 Maj, 2023

Granit Xhaka ka pasur shumë ulje-ngritje gjatë karrierës së tij në Arsenal, por sezoni e fundit ka treguar veten me paraqitjet në fushën e gjelbër.

Reprezentuesi zviceran ka shkëlqyer në rolin e tij të ri në një pozicion më të avancuar në mesfushë.

Paraqitjet e mira kanë bërë që ai të tërheq vëmendjen e disa klubeve Evropiane.
Ai është i lidhur me një largim nga “Emirates Stadium” këtë verë, duke çuar në pikëpyetje se ku mund të jetë e ardhmja e tij.

Granit Xhaka vazhdon të lidhet me një largim nga Arsenali pasi 90Min pretendon se Bayer Leverkusen dhe Borussia Dortmund po shohin një ndryshim.

Me Arteta që tashmë pranon se disa vendime të vështira do të duhet të merren në afatin kalimtar të verës, dera mund të jetë e hapur për një dalje të mundshme.

Me këtë thënë, ja një vështrim në lajmet më të fundit për largimin e mundshëm të Xhakës nga Arsenali këtë verë.

Mikel Arteta u hetua për të ardhmen e Xhakës në klub dhe nëse një qëndrim ishte i mundur apo nëse një lëvizje ishte në horizont. Kur u pyet për një kontratë të re, ai tha:
“Natyrisht se ku jemi me secilin individ është ndoshta e ndryshme në aspektin e kohës, por qartësia është aty. Ne i kemi komunikuar secilit se cilat janë qëllimet dhe ne po përpiqemi ta realizojmë atë. sa më shpejt që të jetë e mundur, por duke respektuar dhe duke mos humbur asnjë fokus në atë që është marrëveshja e vërtetë tani.”
Me Arsenalin që potencialisht kërkon të transferojë Xhakën në afatin kalimtar të verës, çdo fond i mbledhur nga një marrëveshje e tillë do të ishte vendimtare për t’u riinvestuar.

Sipas CIES Football Observatory , 30-vjeçari aktualisht vlerësohet në 26 milionë funte në treg, megjithëse mbetet për t’u parë se çfarë çmimi mund të vendosin Gunners./Arbresh.info/

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

messi

Drejtori në largim i Barcelonës zbulon se çfarë po ndodhë me rastin e Messit

Liga e Evropes Europa League

Sot luhet finalja e Ligës së Evropës, formacionet e Sevillas dhe Romës

di maria

Gjiganti evropian tenton ta josh Di Marian

rashica flamur kosove

Milot Rashica shpallet kampion i Turqisë me Galatasarayn, feston me flamur të Kosovës

novak-gjokovic

Gjokoviqi nuk do të sanksionohet për mesazhin nacionalist ndaj Kosovës

benzema

Java vendimtare për të ardhmen e Benzema

rashica

Rashica me Galatasarayn fiton titullin, feston me flamurin e Kosovës

benzema

Benzema, ofertë nga Arabia Saudite, do të fitojë sa Ronaldo

xhaka-ardon-jashari

Tre futbollistë shqiptarë ftohen nga Zvicra

INFO

NA NDIQ