Klubi i njohur italian interesohet për Zhegrovën

Picture of INA
INA

13/05/2024

E ardhmja e Edon Zhegrovës mund të jetë e lidhur me futbollin italian.

Kohëve të fundit, mediat italiane raportuan se interesim për yllin kosovar kanë shprehur dy gjigantët e Serie A, Juventus dhe Napoli.

Por, mediumi i atjeshëm “Il Tempo” sot raporton për klubin e tretë italian që ka hyrë në garë për 25 vjeçarin.

Bëhet fjalë për Romën, e cila e sheh përfaqësuesin kosovar si përforcim ideal për fazën ofanzive.

E ardhmja e Edon Zhegrovës mund të jetë e lidhur me futbollin italian.

Kohëve të fundit, mediat italiane raportuan se interesim për yllin kosovar kanë shprehur dy gjigantët e Serie A, Juventus dhe Napoli.

Por, mediumi i atjeshëm “Il Tempo” sot raporton për klubin e tretë italian që ka hyrë në garë për 25 vjeçarin.

Bëhet fjalë për Romën, e cila e sheh përfaqësuesin kosovar si përforcim ideal për fazën ofanzive.

Zhegrova i ka realizuar 6 gola deri tash në 31 paraqitje me ekipin e Paulo Fonsecas.

“Giallorossi” e pëlqejnë edhe Federico Chiesan e Juventusit, por nëse nuk arrijnë ta transferojnë përfaqësuesin italian, atëherë do t’i vihen pas Zhegrovës, për t’ia vënë në dispozicion trajnerit Daniele De Rossi, i cili thuhet se e pëlqen ish-futbollistin e Baselit.

Zhegrova është sot njëri prej futbollistëve më të mirë në Ligue 1 dhe interesimi i klubeve të njohura për kartonin e tij nuk po mungon.

TË FUNDIT
4 orë
Mbappe kërkon durim: Për disa ditë nënshkruaj me klubin e ri
5 orë
U zyrtarizua te Bayern Munich, Kompany thotë fjalët e para: Është një nder i madh të punosh për këtë klub
5 orë
Inteligjenca Artificiale parashikon çdo fitues të Topit të Artë deri në vitin 2038
5 orë
​Publikohet lista e përfaqësueses së Kosovës (LISTA)
5 orë
Flick i gatshëm ta shesë Pedrin madje gjen edhe zëvendësuesin e tij

ME TE LEXUARA

5 orë
Inteligjenca Artificiale parashikon çdo fitues të Topit të Artë deri në vitin 2038
2 ditë
Mbape e thotë sërish: Jam i dashuruar pas Milanit
5 orë
U zyrtarizua te Bayern Munich, Kompany thotë fjalët e para: Është një nder i madh të punosh për këtë klub
2 ditë
Jasir Asani, i vetmi shok skuadre që kujtohet për Cikalleshin!
4 orë
Mbappe kërkon durim: Për disa ditë nënshkruaj me klubin e ri

LEXO MË SHUMË

ps mbappe

Mbappe kërkon durim: Për disa ditë nënshkruaj me klubin e ri

Vincent Kompany

U zyrtarizua te Bayern Munich, Kompany thotë fjalët e para: Është një nder i madh të punosh për këtë klub

TOPI-I-ARTE

Inteligjenca Artificiale parashikon çdo fitues të Topit të Artë deri në vitin 2038

kosova futboll

​Publikohet lista e përfaqësueses së Kosovës (LISTA)

flick

Flick i gatshëm ta shesë Pedrin madje gjen edhe zëvendësuesin e tij

bonucci

Leonardo Bonucci përshëndetet nga futbolli i luajtur me një video emocionuese

duka cana

Cana kundër, por Duka nuk heq dorë për organizimin e “Euro 2027” me Serbinë për moshat U21

Jasir Asani

“Nuk është rastësi që kemi ardhur këtu”, Asani: Kam një ndjenjë që do të bëjmë gjëra të mëdha në Europian

Liga e Evropes Europa League

Finalja e Conference League/ Olympiacos-Fiorentina “luftë” për histori në Athinë

INFO

NA NDIQ