Klubi i njohur spanjoll ia vë syrin Zhegrovës

INA
INA

09/01/2024

Edon Zhegrova mund të largohet nga Franca gjatë verës që vjen.

Ylli kosovar po kalon nëpër një formë fantastike dhe kjo ka bërë që t’iu bie në sy klubeve të njohura evropiane.

“Sky Sport Germany” raporton se interesim për sulmuesin e krahut kanë shfaqur klubet gjermane, angleze dhe ato spanjolle, përcjell “Gazeta Express”.

Sipas gazetarit sportiv gjerman Florian Plettenberg, disa klube gjermane janë duke e vëzhguar me kujdes “Messin e Kosovës”, i cili do ta preferonte transferimin në njërin prej Top 5 klubeve të Bundesligës.
Por, duket se një propozim konkret për 24 vjeçarin vjen nga La Liga.

Sipas “NotGip”, ish-futbollistin e Baselit e do Real Sociedadi.

Klubi spanjoll e sheh përfaqësuesin kosovar si zëvendësues potencial të Cho.

Mbetet të shihet nëse futbollisti do të jetë i interesuar të transferohet në Sociedad dhe nëse ky i fundit do ta bëjë ofertën e duhur për Zhegrovën.

Gjithnjë sipas gazetarit Plettenberg, Lille e vlerëson lojtarin kosovar 17-20 milionë euro, përcjell “Gazeta Express”.

Zhegrova ka kontratë me klubin nga Ligue 1 deri në vitin 2026, por nuk përjashtohet mundësia që ai të largohet nga Franca gjatë verës që vjen.

Në 25 ndeshje të zhvilluara në të gjitha garat, Edoni i ka realizuar 6 gola dhe i ka bërë 7 asistime në këtë edicion.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_9475

Shkëndija e “shkel” Vardarin, por si kaloi Shkupi dhe Struga

shaqiri-zvicra

Xherdan Shaqiri gjen golin e parë në sezonin e ri, por Chicago Fire pëson humbje

le brons

LeBron James, i pari që arrin shifrën prej 40 mijë pikëve në NBA

real

Real Madridi do të apelojë kartonin e kuq ndaj Bellinghamit

Pep Guardiola

“I jashtëzakonshëm” – Guardiola tregon lojtarin e Man United të cilin do të donte ta kishte në ekip

xherdan shaqiri

Shaqiri e nis për mrekulli sezonin e ri me Chicagon, momenti kur shënoi nga penalltia

seria-a

Yjet e Serie A që mund të largohen në verë shkaku i ofertave të mëdha

messi inter miami

Messi dhe Suarez dhurojnë spektakël me nga dy gola, Inter Miami me pesë yje përballë Orlandos

luis enrique enrike

Tjetër zëvendësim për Mbappe, Luis Enrique: Mësohuni!

INFO

NA NDIQ