Klubi shqiptar nga Ulqini kampion, hyn në ligën e parë të futbollit në Mal të Zi

Picture of ina-online
ina-online

04/06/2024

Futbollistët e Otrant Olimpik arritën që në ndeshjen më të rëndësishme në historinë e vet të barazojnë me rezultatin 2:2 kundër ekipit Mlladost nga Podgorica, rezultat i mjaftueshëm për gëzimin e madh, ngjitjen në kategorinë e parë të ligës së Malit të Zi, shkruan Ulqini Online.

Pas kalimit në avantazh të ekipit të Mlladost ne fillim të ndeshjes, reagimi i ekipit nga Ulqini ishte i mënjehershëm. Me golat e Shkrelës dhe Rexhës ekipi jonë arriti të përmbys rezultatin. Në minutat e fundit të takimit ekipi nga Podgorica arriti të barazonte por që nuk ishte mjaftueshme për të prishur gëzimin e madh të lojtarëve dhe sportdashësve nga qyteti jonë.

Me këtë sukses të madh të lojtarëve tonë dhe me përkrahjen si kurr më parë nga sportdashësit e Ulqinit me këngën e tyre ‘Besa-besë’, ekipi Otrant Olimpik arriti të shkruajë historinë dhe për herë të parë ngjitet në kategorinë e parë të futbollit të Malit të Zi.

Nata e sontme dhe ditët në vazhdim pritet festë në qytetin e Ulqinit për këtë sukses të madh. Klubi Otrant është i dyti në ligën elitare pas Deçiqit nga Tuzi.

TË FUNDIT
59 minuta
Ylber Ramadani reagon pas eliminimit: Luajtëm fort, treguam karakter në çdo sfidë
1 orë
Komuna e Tetovës njofton qytetarët për kompensimin e dëmeve të shkaktuara nga moti i keq
2 orë
Deputetëve të rinj në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut, sot u verfikohet mandati
3 orë
Modriç: Nuk e di ku i gjeti arbitri tetë minuta shtesë
3 orë
De la Fuente: Kishim telashe në pjesën e dytë, Shqipëria nuk është rivale e lehtë

ME TE LEXUARA

6 orë
Mateus: Shqiptarët ishin më të mirë se spanjollët!
1 ditë
Kush është Hristijan Mickoski, kryeministri i ri i Maqedonisë së Veriut
2 orë
Deputetëve të rinj në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut, sot u verfikohet mandati
16 orë
Taravari e nisi me shkarkim të drejtorëve ekonomikë! Deri të premten pritet të zgjidhet problemi i sallave kirurgjike
5 orë
Fillon procedura parlamentare për plotësimin e Ligjit për Energjetikën për uljen e çmimit të energjisë elektrike nga 1 korriku

LEXO MË SHUMË

Ylber Ramadani

Ylber Ramadani reagon pas eliminimit: Luajtëm fort, treguam karakter në çdo sfidë

Komuna-e-Tetoves-5

Komuna e Tetovës njofton qytetarët për kompensimin e dëmeve të shkaktuara nga moti i keq

Kuvendi gashi parlamenti maqedonise

Deputetëve të rinj në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut, sot u verfikohet mandati

luka modric

Modriç: Nuk e di ku i gjeti arbitri tetë minuta shtesë

Spanja Luis De La Fuente

De la Fuente: Kishim telashe në pjesën e dytë, Shqipëria nuk është rivale e lehtë

IMG_3560

Presidenti i FSHF-së, Duka: Duhet të jemi krenarë që djemtë na sollën në këtë Europian, i dhamë bukuri tribunave

daniel server

Daniel Serwer: Suksesi i Kosovës s’i konvenon Vuçiqit

kirurg kozmetik

Kirurgut kozmetik i ndalohet ushtrimi profesionit në Austri, tani punon në Maqedoni

euro 2024

Sot katër ndeshje, grupi C dhe D mbyll fazën e grupeve në Euro 2024

INFO

NA NDIQ