Kodra e Diellit, sot vendi më i ftohtë dhe me më shumë borë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

13/01/2022

Shtresë më të lartë të borës prej 68 centimetra sot në mëngjes është matur në Kodër të Diellit. Vijojnë me 17 centimetra Hanet e Mavrovës, 14 Gjurishtë, 13 Krushevë, 9 Pozharan, 6 Demir Kapi, 2 Manastir, Prilep.

Në Kodër të Diellit është matur edhe temperatura më e ulët prej -16 gradë, -12 Hanet e Mavrovës, -11 Krushevë, -8 Prilep, Vinicë, Dibër, -7 Kriva Pallankë, – 6 Ohër, Pretor, Manastir, -5 Kumanovë, Tetovë, Shtip, Strumicë, -4 Shkup – Zajçev Rid, Shkup – Petrovec, Demir Kapi, Dojran -2 Gjevgjeli.

Sipas DPHM, sot pritet mot me diell dhe i ftohtë, paradite me vranësira të vogla deri mesatare. Do të fryjë erë e lehtë, ndërsa përgjatë Vardarit erë e përforcuar nga drejtimi verior. Temperatura maksimale do të lëvizë prej -3 deri 6 gradë.

Në Shkup mot me diell dhe i ftohtë me vranësira të vogla dhe me erë të përforcuar nga drejtimi verior. Temperatura maksimale do të arrijë deri 1 gradë.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

izet mexhiti

Mexhiti: Paska folë prap makineria propaganduese e Gebelsit të BDI-së!

vlen llogo

VLEN: Pacienti dhe Fronti i listës së zezë, shkaktarët e rënies së besimit në gjyqësor dhe prokurori

Kacarska-780x439-1-1

Kacarska: Gjykata Kushtetuese mund të vendosë për kushtetutshmërinë e Kodit Zgjedhor

bujar osmani

Osmani: Brenda 48 orëve mund të shpërthejë konflikt në Lindjen e Mesme

mpj22-696x385

MPJ apelon që të shmangen udhëtimet në Izrael dhe rajon

BDI selia

BDI: Korrupsioni ka emër, Izet Mexhiti dhe komuna e Çairit

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI më e pasura, me më shumë para se partitë tjera

mexhiti izet

VLEN: Ndryshimet kushtetuese, kusht për koalicion me VMRO-DPMNE-në

KSHZ-Komisioni

Këto janë numrat e listave për deputetë që mund të votoni më 8 maj

INFO

NA NDIQ