Koeman futet në debatin e Xavit dhe Enriques, tregon tre personat e vetëm që kanë ADN-në e Barcelonës

Picture of INA
INA

12/04/2024

Në fillim të kësaj jave, dukej se kishte disa tensione mes Xavi Hernandez dhe Luis Enrique, teksa ata përgatiteshin të përballeshin si trajnerë për ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve mes Paris Saint-Germain dhe Barcelonës, në të cilën kjo e fundit fitoi 3-2 në Parc des Princes.

Të martën, Luis Enrique pretendoi se skuadra e tij e PSG-së ishte më në përputhje me “ADN-në e Barcelonës” sesa skuadra e Barcelonës së Xavit duke ngjallur disa debate.

Ish-lojtari dhe menaxheri i Barcelonës, Ronald Koeman, hyri në debat të enjten dhe deklaroi se as Luis Enrique dhe as Xavi nuk përfaqësojnë ADN-në e Barcelonës.

“ADN-ja e Barcelonës? Janë tre persona që përfaqësojnë këtë ADN: Johan Cruyff, Pep Guardiola dhe Leo Messi”, ka thënë fillimisht Koeman për Cope.

Koeman gjithashtu beson se ka një tension mes ‘Luchos’ dhe Xavit, pavarësisht imazheve të tyre duke u përqafuar para ndeshjes të së mërkurës në Ligën e Kampionëve.

 

 

“E pashë imazhin dje para ndeshjes mes Luis Enriques dhe Xavit dhe ata dukeshin se ishin miq shumë të mirë, por një ditë më parë pashë Luis Enriquen duke bërë disa deklarata të pavend. Mendoj se ka më shumë mes këtyre dy trajnerëve”.

“Tensioni” mes Enriques dhe Xavit sigurisht shtoi spektaklin e madh në Paris të mërkurën, dhe shpresojmë se do të ketë më shumë veprime në ndeshjen e kthimit të martën, në të cilën pikë Barcelona do të synojë të rezervojë vendin e saj në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

TË FUNDIT
9 orë
E konfirmon Guardiola: Do të jem në Man City edhe sezonin e ardhshëm
9 orë
Interi gati të godas Romën, e do Dybala-n
10 orë
Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut
10 orë
Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë
10 orë
Barcelona synon ti besojë stolin

ME TE LEXUARA

15 orë
Shpërthen ‘bomba’ në Spanjë: Dyshohet për një ndeshje të trukuar në La Liga
14 orë
E bujshme, dy shqiptarë së shpejti nën urdhrat e Mourinhos
10 orë
Barcelona synon ti besojë stolin
10 orë
Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë
10 orë
Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut

LEXO MË SHUMË

Pep Guardiola

E konfirmon Guardiola: Do të jem në Man City edhe sezonin e ardhshëm

dybala

Interi gati të godas Romën, e do Dybala-n

kf besa doberdoll

Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut

xherdan shaqiri

Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë

Jonatan Giraldez

Barcelona synon ti besojë stolin

mourinho jose hoze

E bujshme, dy shqiptarë së shpejti nën urdhrat e Mourinhos

la liga

Shpërthen ‘bomba’ në Spanjë: Dyshohet për një ndeshje të trukuar në La Liga

usyk furi

VIDEO/ Usyk kampion i padiskutueshëm, fiton ndeshjen e madhe ndaj Furyt

cairi klubi hendboll

Çairi shkruan historinë, mposht Vardarin dhe siguron finalen e Kupës

INFO

NA NDIQ