Koha që Mickovski të thotë PO

Picture of INA
INA

18/09/2023

Urim SALIHU

Maqedonia ka nevojë për një opozitë të fuqishme.Ne momentet më delikate sidomos tani kur duhet të ndodhin ndryshimet kushtetuese, që s’bëhet dit pa VMRO-DPMNE ,duhet gjithashtu një lider maqedonas opozitar që të tregojë lidership.Të del dhe të thotë hapur: Po,ndryshimet duhet të ndodhin .
Mickovski tani e ka shansin që të distancohet nga strukturat e dikurshme që e sollën VMRO-në e tij në këtë kaos e dëshpërim që po kalbet në opozitë edhe kur i fiton zgjedhjet .Këto figura abuzuese nuk duhet të kenë terren veprimi dhe aq me tepër të kontrollojnë ” timonin” e VMRO-së përmes figurës kukull Mickovski.
Nëse ky i fundit del hapur dhe u thotë maqedonasve të vërtetën e madhe , atëherë meritat e tij janë po aq sa të kundërshtarit të tij politik dhe madhe më shumë se kaq.Kjo do ta bënte atë një lider politik opozitarë shumë të pranueshëm edhe te shqiptarët por edhe te ndërkombetarët padyshim duke dhënë sinjale se ai është ndryshe dhe ka në kontrollë partinë që e drejton.

Më mirë të thotë Po Mickovski se sa ndryshimet kushtetuese të ndodhin përmes formave tjera Po nga deputetë të partisë së tij që do ta thellonte krizën e madhe te VMRO.
Ëndrra evropiane është më e madhe se sa inatet e politikës që janë për pushtet dhe jo për shtet.

TË FUNDIT
2 ditë
Arben Taravari dhe UÇK-ja
4 ditë
Nacionalizmi politik, Himara mbi 85% shqiptare e Tavo vs. Gjikuria
4 ditë
Vallë, aq e vështirë të sigurohet idetinteti etnik, kulturor e gjuhësor, për dy popujt shumicë në Maqedoninë e Veriut
6 ditë
Rufi Osmani dhe humbja e një shansi historik!
1 javë
Demokratët të ndarë mbi moshën e presidentit

ME TE LEXUARA

No data was found

LEXO MË SHUMË

Arben Fetai

Arben Taravari dhe UÇK-ja

himara

Nacionalizmi politik, Himara mbi 85% shqiptare e Tavo vs. Gjikuria

etem xheladini

Vallë, aq e vështirë të sigurohet idetinteti etnik, kulturor e gjuhësor, për dy popujt shumicë në Maqedoninë e Veriut

rufi osmani

Rufi Osmani dhe humbja e një shansi historik!

vullnet poshka biden

Demokratët të ndarë mbi moshën e presidentit

regjistrimi popullsise shqiperia popullsi

Regjistrimi 2023 nxjerr zbuluar një megaskandal të manipulimit antishqiptar të regjistrimit 2011

enver hasani

Për Kadarenë, pak më ndryshe !

Vullnet Poshka

Përballja e parë Biden-Trump, Amerikanët nën ethet e zgjedhjeve

ejup berisha

Kryeministri i parë shqiptar nuk e meritoi as epitetin e një eprori të ndonjë organi protokolar administrativ qeveritar e lëre më historik

INFO

NA NDIQ