Kolona automjetesh për të hyrë në Maqedoninë e Veriut dhe Greqi

ina-online
ina-online

15 Korrik, 2023

Kolona automjetesh presin për të hyrë në vend në vendkalimin kufitar Tabanovc dhe për të dalë për në Greqi në vendkalimin kufitar Bogorodicë.

Sipas të dhënave të Auto Moto Lidhjes së Maqedonisë, pritjet në Tabanoc janë mbi 30 minuta, por në Bogorodicë edhe më shumë.

“Intensiteti i trafikut në rrugët jashtë qendrave të qytetit është mesatar. Në PK Tabanovce për hyrje në vend dhe GP Bogorodica për dalje nga vendi, ka frekuencë të shtuar të automjeteve, koha e pritjes është rreth 30 minuta. Në pjesën tjetër të vendkalimeve kufitare nga ana e Maqedonisë nuk ka vonesa të mëdha për hyrje dhe dalje nga vendi”, njofton AMLM. (INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

qumsht-qumesht

Nuk ka qumësht me aflatoksinë nëpër markete, reagon AUV në Maqedoninë e Veriut

Onkologija Onkologjia shkup

Miratohet përbërja e Komisionit Anketues në Kuvend për skandalin në onkologji

orhan murtezani

Murtezani: Pse Krenar Lloga dhe Aleanca vazhdojnë të qëndrojnë si dekor në Qeveri?

nxenesit idrizove shkolla

S’ka zgjidhje për nxënësit shqiptarë të Idrizovës, Stefkovski nuk lëshon pe

driton kuci jusuf zejneli

Rektori i UT-së, Jusuf Zejneli e priti në takim ambasadorin e RMV-së në Norvegji, Driton Kuçi – Shqip

vmro

VMRO-DPMNE: Në Maqedoni shitet qumësht ”kancerogjen”?!

fadil zendeli

Opozita shqiptare kërkon vend në KSHZ/Zendeli: Taravari blen kohë, tërheqë vëmendjen nga dështimet në qeverisje

derivate nafta dizeli benzin

Bie çmimi i benzinës në Maqedoni

Kreshnik Bekteshi

Bekteshi: Do të prodhojmë rrymë elektrike dhe për rajonin

INFO

NA NDIQ