Komandant “Mësusi” vizitoi prindërit e Hashim Thaçit (FOTO)

Iliria News Agency
Iliria News Agency

23/03/2022

Ish nënkryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Rafis Aliti, i njohur si komandant “Mësusi” në luftën e Ushtristë Çlirimtare Kombëtare, ka vizituar prindërit e ish presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, në fshatin Brojë të Drenicës.

“Kishim nderin që t’i vizitojmë prindërit e Presidentit Hashim Thaçi, në fshatin Brojë të Drenicës, ishte një takim shumë i ngrohët dhe mikëpritës, edhe pse në moshë, e me halle të pleqërisë.

Nëna e Presidentit na tha se Hashimi asnjëhere, kur është larguar nga shtëpija nuk ka treguar se ku po shkonte, edhe radhën e fundit kur u ndamë nuk na tregoi se ku po shkon, gjithësesi se mërzitemi për djalin, se padrejtësisht po mbahet në burg në Hagë, por jemi krenarë me djalin tonë se tërë jetën ja ka kushtuar çlirimit të Kosovës.
Gjithësesi edhe ne shokët e luftës, bashkëluftëtarët dhe bashkëveprimtarët jemi krenarë me z Hashim Thaçin”, ka shkruar në Rafis Aliti në Facebook.

https://www.facebook.com/100063529728386/posts/382055780588743/?app=fbl

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1316

Albulena Haxhiu: Koalicioni VLEN e ka mbështetjen e parezervë të Albin Kurtit dhe Vetëvendosjes

WhatsApp Image 2024-04-19 at 23.03.16 (1)

Sela: Vota për Bujarin më 24 prill dhe për Frontin më 8 maj është biletë kthyese e fëmijëve tanë të cilët kanë marrë rrugën e mërgimit

Ali AHmeti

Fronti Europian në Vrapçisht/ Ahmeti: Punojmë për fitore historike, më 24 prill dhe 8 maj rrethojmë numrin 4

Fronti Europian në Vrapçisht/ Ahmeti: Punojmë për fitore historike, më 24 prill dhe 8 maj rrethojmë numrin 4

Menduh Thaci

Thaçi thotë se Albin Kurti s’ka asnjë njeri në Maqedoni

europe elect

Anketa e “Europe Elects”: Arben Taravari prinë para Bujar Osmanit

IMG_1293

Krerët e VLEN-it në Berlin: Diaspora i thotë po ndryshimit

zgjedhjet-maqedoni

Në Dibër dhe Qendër Zhupë më shumë votues sesa banorë

bujar osmani

Bujar Osmani: Në Kosovë flamuri shqiptar nuk është zyrtar, në Maqedoni është obligim i kryetarëve të komunave

INFO

NA NDIQ