Komandanti i ri në SPB-në e Tetovës/ Durmishi: Kandidati është burri i një deputete të shumicës

ina-online
ina-online

31/01/2024

Zgjedhja e komandantit të sektorit për punë të brendshme në Tetovë është bërë mollë sherri në këshillin komunal.

Kryesuesi i këshillit të Tetovës Besar Durmishi akuzoi Ministrinë e punëve të brendshme për nepotizëm dhe tha se kanë propozuar emër partiak, që nuk i plotëson kriteret.

“Kjo qeveri e korruptuar njëherë na propozon një emër për kandidat të mundshëm të stacionit policor në Tetovë, me emër të përgjithshëm i cili nuk i plotëson kriteret për të qenë në atë pozicion me të cilën këshilli e refuzoi. Pastaj propozon një kandidat tjetër i cili po ashtu nuk i plotëson kriteret dhe nuk është adekuat në atë pozicion, por tani shkon edhe më tej në nepotizëm pasi që kandidati i propozuar është burri i një deputete të shumicës. Këta nuk e shkelin ligjin me këmbë si njerëz, por me katër këmbë.”- deklaroi Besar Durmishi – kryetar i këshillit komunal.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

FB_IMG_1709069274434

Në Beograd sot u festua pavarësia e Republikës së Kosovës

Bujar Osmani

Instituti “Arben Xhaferi”: Bujar Osmani ka shkelur ligjin shtatë herë radhazi brenda një viti duke i mbajtur të fshehura shpenzimet e tij si Ministër i jashtëm

Kamionet-1-520x360-1

Pasaporta më shpejt për shoferët e kamionëve dhe autobusëve

Qeveria talat xhaferi

Qeveria konstatoi dhe miratoi tekstin e Strategjisë kombëtare për zhvillim 2024-2044

naim-bajrami

Krahu i Selës i ASH-së vetë apo koalicionim për zgjedhjet, flet Bajrami

Ageler

Ageler: Diskursi i fushatës të fokusohet në çështje esenciale, jo në sulme personale

IMG_9337

Banorët e nisin vetë shkollën shqipe në Nerovë të Krushevës

Arben Taravari

Taravari: Faliminderit, në një kohë rekord nënshkruat për kandidaturën time për President!

urim etemi bilall kasami

Kasami prezanton prurjen e radhës në Lëvizjen BESA

INFO

NA NDIQ