Komandantja Supreme pret në presidencë minstrin e Mbrojtjes dhe Gjeneralin Jashari

Picture of INA
INA

30/09/2023

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, e cila është edhe komandantja supreme e Forcës së Sigurisë së Kosovës ka pritur sot në takim Ministrin e Mbrojtjes, Ejup Maqedonci dhe komandantin e Forcës së Sigurisë së Kosovës, Gjenerallejtënant Bashkim Jashari.

Zyra për media e Presidencës njofton se në takim u diskutua lidhur me zhvillimet e sigurisë dhe veprimet armiqësore të Serbisë ndaj Kosovës, punën e institucioneve të sigurisë së Kosovës si dhe për koordinimet me aleatët tanë dhe prezencën ndërkombëtare të sigurisë në Kosovë.

Takimi vjen pas alarmit të SHBA-së se forcat serbe janë dislokuar në afërsi të kufirit me Kosovën. Washingtoni ka bërë thirrje për tërheqjen e tyre. Edhe Berlini zyrtari ka kërkuar Serbisë redutimin e trupave pa vonesa.

TË FUNDIT
7 minuta
Votohet Qeveria e re e Maqedonisë së Veriut, Mickoski paralajmëron start të furishëm
8 minuta
Kasami: NDRYSHIMI erdhi, shqiptarët u çliruan nga regjimi
14 minuta
Mexhiti: Sonte u votua qeveria e re, ky është misioni ynë
17 minuta
Gjermanët dhe Zviceranët ndahen me barazim, por ecin përpara
2 orë
Zvicra i shënon gjermanëve, mbyllet pjesa e parë

ME TE LEXUARA

1 ditë
Aleanca Demokratike Boshnjake dhe Këshilli Kombëtar Boshnjak ngrisin kallëzim penal kundër Ivan Stojiljkoviqit
9 orë
UEFA ndëshkon sërish Shqipërinë, dënim i rëndë
1 ditë
Me këtë formacion Sylvinjo po përgatitet kundër Spanjës?!
2 orë
Zvicra i shënon gjermanëve, mbyllet pjesa e parë
1 ditë
Prapaskenat e divorcit të Metës dhe Kryemadhit
17 minuta
Gjermanët dhe Zviceranët ndahen me barazim, por ecin përpara
1 ditë
NYT: Përmendoret në Shkup janë kryesisht të heronjëve bullgarë, Skënderbeu i shqiptarëve

LEXO MË SHUMË

Qeveria E RMV

Votohet Qeveria e re e Maqedonisë së Veriut, Mickoski paralajmëron start të furishëm

Bilall Kasami

Kasami: NDRYSHIMI erdhi, shqiptarët u çliruan nga regjimi

Qeveria vlen ministrat

Mexhiti: Sonte u votua qeveria e re, ky është misioni ynë

zvicer gjermani

Gjermanët dhe Zviceranët ndahen me barazim, por ecin përpara

zvicra

Zvicra i shënon gjermanëve, mbyllet pjesa e parë

Tifozet kuq e zi kombetarja

UEFA ndëshkon sërish Shqipërinë, dënim i rëndë

muharrem maralusha

Gjenerali shqiptaro-amerikan paralajmëron fuqishëm Vuçiqin: Ja çka do të ndodhë, nëse përdorni forcën kundër Kosovës (FOTO)

haxh-meke

Mbi një mijë pelegrinë myslimanë vdesin nga temperaturat e larta në Arabinë Saudite

arben taravari

Taravari para votimit të Qeverisë: Këto janë zotimet tona!

INFO

NA NDIQ