Kombëtarja e Brazilit ende pa trajner, Zinedine Zidane në “radarët” e amerikano-jugorëve

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

06/03/2023

Që prej largimi të teknikut Tite nga stoli i Kombëtares së Brazilit, “seleçaot” janë në kërkim të një trajneri me eksperiencë, që mund t’i çojë 5 herë kampionët e botës, drejt suksesit të radhës në Kupën e Botës 2026, në Shtetet e Bashkuara, Meksikë dhe Kanada.

Pas aludimeve të shumta në media se tekniku i Real Madrid, Carlo Ancelotti do të merrtë në dorë “frerët” e pankinës së amerikano-jugorëve, tashmë një tjetër trajner i njohur ka hyrë në “listën e kandidatëve”.

Sipas mediave të huaja, bëhet fjalë për ish-trajnerin e Real Madrid, francezin, Zinedine Zidane, i cili që prej përfundimit të periudhës së tij të dytë te “galaktikët” është në kërkim të një pune të re për të vazhduar karrierën e tij.

Zidane nuk ka konfirmuar ende asgjë për të ardhmen e tij apo klubin e tij të ardhshëm, por synimi i tij është të kthehet në stol për të vazhduar karrierën e trajnerit. /i.m /abcnews.al

TË FUNDIT
6 orë
Spanja kampione e Evropës
18 orë
Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në...50 mijë euro
18 orë
Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca
18 orë
Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024
19 orë
Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024

ME TE LEXUARA

6 orë
Spanja kampione e Evropës
19 orë
Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024
18 orë
Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024
18 orë
Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca
18 orë
Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në...50 mijë euro

LEXO MË SHUMË

IMG_4367

Spanja kampione e Evropës

spanja

Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në…50 mijë euro

southgate

Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca

euro 2024 gjermani

Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024

spanja-vs-anglia

Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024

euro 2024 gjermani

Pesë ‘betejat’ më të rëndësishme që mund të vendosin fituesin e Euro 2024

spanja-vs-anglia

Diferenca në minuta mes Spanjës dhe Anglisë është skandaloze – analiza interesante dhe detaje rreth finales së Euro 2024

spanja-vs-anglia

Kush do ta fitojë Euro2024: Taktika, aftësitë individuale, apo të dyja bashkë – Flasin ekspertët

Dështimi i sulmuesve në Euro 2024 – çfarë thonë ekspertët dhe a ka ndryshuar tashmë loja

INFO

NA NDIQ