Kombëtarja grumbullohet për 2 “finalet”, në kërkim të pikës së Europianit

INA
INA

13/11/2023

Kombëtarja shqiptare nis sot zyrtarisht përgatitjet për dy ndeshjet e rëndësishme të muajit nëntor. Sot pritet që grupi të jetë i plotë dhe trajneri Silvinho menjëherë të nisë nga puna.

Nisja drejt Moldavisë e ekipit do të bëhet ditën e enjte paradite dhe kështu trajneri Silvinho do të ketë në dispozicion katër ditë kohë për t’u përgatitur.

Kombëtarja shqiptare luan fillimisht me Moldavinë në transfertë më 17 nëntor dhe 3 ditë më vonë pret në Tiranë, Ishujt Faroe.

Kuqezinjve i mjafton vetëm një pikë për të prerë një biletë për në Gjermani aty ku do të zhvillohet dhe Europiani i 2024.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Sadio Mane

Sundimit të Manes i vjen fundi: Këta janë tre kandidatët për lojtarin më të mirë të vitit në Afrikë

joao-felix-600x360

Barcelona do të bëjë ofertë për Joao Felix

cana

Kosova me trajner vendor apo të huaj? Pyetet legjenda Agim Cana, babai i Lorik Canës

muamed-sejdini-2-750x500

Sejdini: FFM është duke punuar për të implementuar sistemin VAR

muller

Muller largohet nga Bajerni, në garë janë 3 klube nga Seria A

Foto: sportsport.mk

Qeveria i miratoi ndryshimet në Ligjin për Sport

inter fiorentina

VIDEO / Fiorentina kalon në çerekfinale mes dramës së penaltive

andrej

Rrëfimi i Pirlos: Firmosa me Realin, ja pse nuk shkova në Madrid

broja

Broja ndalet nga shtylla, feston United! City bie në “Villa Park”

INFO

NA NDIQ