Kombëtarja shqiptare rikthehet shumë shpejt, FSHF gëzon tifozët kuqezi

Picture of INA
INA

26/06/2024

Kombëtarja shqiptare ka mbyllur rrugëtimin e saj në Euro 2024, por shumë shpejtë do të rikthehet sërish në fushë.

Federata Shqiptare e Futbollit ka publikuar axhendën e kuqezinjve për ndeshjet e Nations League. Shqipëria garon në Ligën B në grupin B1 ku përballë do të ketë Ukrainën, Gjeorgjinë dhe Çekinë.

Më 7 shtator do të luhet sfida e parë ndaj ukrainasve në transfertë dhe 3 ditë më vonë rikthehemi për herë të parë në fortesën kuqezi, në Air Albania. 1 muaj më vonë sfidojnë rivalët e vjetër, Çekinë në Pragë dhe më 14 tetor Gjeorgjinë në Tbilisi, sfida e vetme në orën 18:00.

Dy duelet e fundit do të luhen në nëntor dhe i mbyllim të dyja në ‘Air Albania’ ndaj Çekisë e Ukrainës më 16 dhe 19 nëntor.

Objektivi është i qartë, fitimi i grupit dhe kalimi në fazën tjetër ku do të garojmë për të fituar Ligën B e për t’u ngjitur në Ligën A, mes Kombëtareve elitare.

TË FUNDIT
11 orë
Sot nisin Lojërat Olimpike “Parisi 2024” me këto dy sporte
11 orë
Dy ekipe shqiptare dhe Thomas Strakosha zbresin në fushë, ndeshje interesante sonte në Conference League
11 orë
Sylvinho dhe stafi i tij e vazhdojnë kontratën me FSHF-në
1 ditë
Chelsea merr 28 futbollistë në SHBA, ftohet edhe Armando Broja
1 ditë
Ballkani luan sot ndaj Hamrun, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës

ME TE LEXUARA

1 ditë
U përfol për një transferim në Arabinë Saudite, Guardiola sqaron të vërteten e De Bruyne
1 ditë
Një tjetër lajm i keq për Harry Kane
1 ditë
Ballkani luan sot ndaj Hamrun, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës
1 ditë
Chelsea merr 28 futbollistë në SHBA, ftohet edhe Armando Broja
11 orë
Sylvinho dhe stafi i tij e vazhdojnë kontratën me FSHF-në
11 orë
Dy ekipe shqiptare dhe Thomas Strakosha zbresin në fushë, ndeshje interesante sonte në Conference League
11 orë
Sot nisin Lojërat Olimpike “Parisi 2024” me këto dy sporte

LEXO MË SHUMË

paris 24

Sot nisin Lojërat Olimpike “Parisi 2024” me këto dy sporte

Strakosha

Dy ekipe shqiptare dhe Thomas Strakosha zbresin në fushë, ndeshje interesante sonte në Conference League

sylvinjo silvinjo

Sylvinho dhe stafi i tij e vazhdojnë kontratën me FSHF-në

Armando Broja

Chelsea merr 28 futbollistë në SHBA, ftohet edhe Armando Broja

ballkani

Ballkani luan sot ndaj Hamrun, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës

kane

Një tjetër lajm i keq për Harry Kane

Pep Guardiola

U përfol për një transferim në Arabinë Saudite, Guardiola sqaron të vërteten e De Bruyne

Armando Broja

​Milani tenton sërish për Brojën

shendrit dehari

Shëndrit Deari shpallet kampion i ri tenisit në Maqedoni të Veriut

INFO

NA NDIQ