Kombëtarja stërvitet në “Air Albania”, mungojnë Gjimshiti e Veseli

Picture of ina-online
ina-online

15/06/2023

Dy mungesa të rëndësishme në seancën e radhës stërvitore të kombëtares shqiptare. Berat Gjimshiti, i cili është bërë baba për herë të dytë nuk ka marrë pjesë në seancën e radhës, ndërsa në dyshim për duelin mbetet edhe Frederik Veseli.

Mbrojtësi ka marrë një goditje në shpatull dhe rrezikon mungesën ndaj Moldavisë. Seanca e pasdites së kësaj të mërkure u zhvillua në stadiumin kombëtar “Air Albania”, aty ku do të luhet edhe përballja. Një shans i mirë lojtarët dhe stafin për t’u përshtatur me kushtet e fushës.

Edhe interesi për këtë 90 minutësh duket i madh. Rreth 12 mijë bileta janë shitur tashmë për sfidën e së shtunës, teksa numri pritet të rritet në orët e ardhshme.

Prej 10 ditësh, Sylvinho po eksperimenton lojtarët për të vendosur më pas se cili do të jetë i aftë për të luajtur si titullarë, në një ndeshje tepër vendimtare për kuqezinjtë. Kombëtarja shqiptare luan më 17 Qershor ndaj Moldavisë në “Air Albania” ky synohet fitorja e parë në këtë grup eliminator të Euro2024.

Përballja transmetohet falas në Televizionin Kombëtar “Klan”.

TË FUNDIT
9 minuta
U zyrtarizua te Bayern Munich, Kompany thotë fjalët e para: Është një nder i madh të punosh për këtë klub
14 minuta
Inteligjenca Artificiale parashikon çdo fitues të Topit të Artë deri në vitin 2038
16 minuta
Flick i gatshëm ta shesë Pedrin madje gjen edhe zëvendësuesin e tij
17 minuta
Leonardo Bonucci përshëndetet nga futbolli i luajtur me një video emocionuese
8 orë
Cana kundër, por Duka nuk heq dorë për organizimin e “Euro 2027” me Serbinë për moshat U21

ME TE LEXUARA

22 orë
Finalja e Conference League/ Olympiacos-Fiorentina “luftë” për histori në Athinë
13 orë
“Nuk është rastësi që kemi ardhur këtu”, Asani: Kam një ndjenjë që do të bëjmë gjëra të mëdha në Europian
8 orë
Cana kundër, por Duka nuk heq dorë për organizimin e “Euro 2027” me Serbinë për moshat U21
17 minuta
Leonardo Bonucci përshëndetet nga futbolli i luajtur me një video emocionuese
16 minuta
Flick i gatshëm ta shesë Pedrin madje gjen edhe zëvendësuesin e tij
14 minuta
Inteligjenca Artificiale parashikon çdo fitues të Topit të Artë deri në vitin 2038

LEXO MË SHUMË

Vincent Kompany

U zyrtarizua te Bayern Munich, Kompany thotë fjalët e para: Është një nder i madh të punosh për këtë klub

TOPI-I-ARTE

Inteligjenca Artificiale parashikon çdo fitues të Topit të Artë deri në vitin 2038

flick

Flick i gatshëm ta shesë Pedrin madje gjen edhe zëvendësuesin e tij

bonucci

Leonardo Bonucci përshëndetet nga futbolli i luajtur me një video emocionuese

IMG_2557

Cana kundër, por Duka nuk heq dorë për organizimin e “Euro 2027” me Serbinë për moshat U21

Jasir Asani

“Nuk është rastësi që kemi ardhur këtu”, Asani: Kam një ndjenjë që do të bëjmë gjëra të mëdha në Europian

Liga e Evropes Europa League

Finalja e Conference League/ Olympiacos-Fiorentina “luftë” për histori në Athinë

shaqiri-zvicra

Xherdan Shaqiri lë pas dëmtimin, i gatshëm për Evropianin

rodrygo

Rodrygo nuk e ka nijet largimin nga Reali

INFO

NA NDIQ