Komenti i guxishëm dhe i sinqertë i një vajze serbe

Picture of INA
INA

21/06/2024

KOMENTI I GUXIMSHËM DHE I SINQERTË I NJË VAJZE SERBE (@biljanicaaa) në rrjetin social X (ish-Twitter) PËR THIRRJET “VRITE SERBIN” GJATË NDESHJES SHQIPËRI-KROACI:

“Vrite Serbin” thirrja e lëshuar nga tifozët e Kroacisë dhe Shqipërisë është një gjë e tmerrshme, por si mund t’i fajësojmë ata për këtë, kur:

1. Ne u kushtojmë murale të kriminelëve të luftës që kryen gjenocid në Srebrenicë.
2. Shkruajmë në mure “kur të kthehet ushtria në Kosovë”, e cila kërcënon drejtpërdrejt shqiptarët me luftë.
3. Sljivančanin, krimineli i dënuar për masakrën masive në Ovçara, del si i ftuar në ekranet televizive.
4. Krimineli i dënuar Lazareviq mban ligjërata në fakultete.
5. Njeriu që organizoi transportin e kufomave të shqiptarëve në Batajnicë dhe me frigoriferë, gjenerali Stevanoviq, sot jep mësim në një akademi policore.
6. Krimineli nga Bijeljina, Srdjan Goluboviq, i cili është fotografuar duke shkelmuar një boshnjake të vdekur në kokë, performon si DJ në Serbi.
7. Krimineli dhe dorasi i Shqiponjave të Bardha, Dragoslav Bokan, shëtit lirshëm në Beograd.
8. Krimineli Vojisllav Sheshelj, i cili i dëboi kroatët nga Vojvodina dhe bëri luftë kundër Kroacisë, Bosnjës dhe shqiptarëve, sot shëtit lirshëm në Beograd dhe shkon kudo për vizitë.
9. Krimineli Kapiten Dragan, i cili kërkon lirimin e vrasësve të Gjingjiqit, shëtit lirshëm në Beograd.
10. Në çdo protestë të së djathtës dëgjohet kënga “Vrite një kroat që Shiptari të mbetet pa vëlla”.
11. “Thikë, tela, Srebrenicë” këndohet në çdo protestë të së djathtës.
12. Krimineli Dushko Kornjaça punon si mjek i respektuar në Novi Sad.
13. Gjenerali Novak Gjukiq jeton i lirë në Serbi, ai vrau njerëz në hyrjen e Tuzlës.
14. Gjenerali i Ushtrisë së Republikës Srprska Milomir Savçiq, i dënuar për gjenocid në Srebrenicë, jeton i mbrojtur nga Serbia.
15. E kështu me radhë, mund të renditet pafund…
Serbë, le ta pastrojmë oborrin tonë një here pastaj t’i hedhim gurë të tjerëve
“Kush është pa mëkat, le të hedhë gurin e parë”, tha Jezu Krishti

TË FUNDIT
5 orë
Krisma armësh në tubimin e Trump, largohet i gjakosur nga skena (VIDEO)
9 orë
Çka vendosi BDI në Gostivar, flet Arbër Ademi
15 orë
DW për shlyerjen e adresave të shqiptarëve: Si po i gërryen Serbia të drejtat e shqiptarëve etnikë?
15 orë
Gjukanoviq merr informata nga Kosova se po përgatitet atentat ndaj tij
15 orë
Një foshnje e braktisur në sheshin e Velesit, kalimtari i rastit e dërgoi në spital

ME TE LEXUARA

5 orë
Krisma armësh në tubimin e Trump, largohet i gjakosur nga skena (VIDEO)
22 orë
Deri 41 gradë, ky është moti për sot
22 orë
Media spanjolle: Shqipëria mes destinacioneve evropiane perfekte për pushime
22 orë
Po vijnë mërgimtarët, ja si është gjendja nëpër kufij (LIVE)
22 orë
Pesë ‘betejat’ më të rëndësishme që mund të vendosin fituesin e Euro 2024
16 orë
Temperaturat e larta, ja çfarë rekomandojnë dermatologë për mbrojtje të lëkurës
15 orë
Një serbe e plagosur në autostradën Negotinë-Demir Kapi, ishte përleshur fizikisht me bashkëshortin e saj në makinë
24 orë
Kush do ta fitojë Euro2024: Taktika, aftësitë individuale, apo të dyja bashkë – Flasin ekspertët

LEXO MË SHUMË

IMG_4335

Krisma armësh në tubimin e Trump, largohet i gjakosur nga skena (VIDEO)

ali ahmeti

Çka vendosi BDI në Gostivar, flet Arbër Ademi

presheva

DW për shlyerjen e adresave të shqiptarëve: Si po i gërryen Serbia të drejtat e shqiptarëve etnikë?

milo gjukanoviq gjukanovic

Gjukanoviq merr informata nga Kosova se po përgatitet atentat ndaj tij

foshnje bebe

Një foshnje e braktisur në sheshin e Velesit, kalimtari i rastit e dërgoi në spital

policia

Një serbe e plagosur në autostradën Negotinë-Demir Kapi, ishte përleshur fizikisht me bashkëshortin e saj në makinë

diell trup rrezitje

Temperaturat e larta, ja çfarë rekomandojnë dermatologë për mbrojtje të lëkurës

euro 2024 gjermani

Pesë ‘betejat’ më të rëndësishme që mund të vendosin fituesin e Euro 2024

Tabanoc kufi

Po vijnë mërgimtarët, ja si është gjendja nëpër kufij (LIVE)

INFO

NA NDIQ