Komisioni anketues për rastin e Onkologjisë do të dëgjojë dëshmitarë dhe ekspertë

INA
INA

18/10/2023

Komisioni anketues, i formuar nga Kuvendi për konfirmimin e përgjegjësisë për skandalin e Klinikës për radioterapi dhe onkologji, sot do të vazhdojë me punë, duke dëgjuar dëshmitarë dhe ekspertë, si dhe duke shqyrtuar aktet dhe dokumentet.

Në seancën e djeshme të Komisionit janë marr në pyetje ish-ministri dhe ministri aktual i Shëndetësisë, Venko Filipçe dhe Fatmir Mexhiti. Komisioni hetimor për rastin e Klinikës së Radioterapisë dhe Onkologjisë është formuar më 29 shtator pasi Prokuroria Publike ka hapur hetimet paraprake për këtë rast pas raportimeve në media për keqpërdorime të pretenduara të pozitës së punës dhe parregullsi në trajtimin e pacientëve nga kjo klinikë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Sopot kompleksi memorial

Maksim Dimitrievski paraqet kallëzim penal kundër kompleksit të UÇK-së në Sopot, shqiptarët të heshtur!

fatmir-besimi2

Besimi: Përmbushja e marrëveshjes për kryeministër shqiptar është investim në një të ardhme të përbashkët

komisioni-antikorrupsion

Është përzgjedhur përbërja e Komisionit Antikorrupsion, pritet votimi në Kuvend

vangjel

Aksidenti i rëndë në Tetovë, humb jetën vajza e ish-deputetit

shqipnje me yll

Sot, dita e flamurit “me yll”: cili është “Nëntori i Dytë” komunist me skenar nga Kadare?

Bilall Kasami

Patundshmëri në emër të prindërve dhe ar në emër të bashkëshortes – kjo është pasuria e Bilall Kasamit

Blinken

Sekretari amerikan Blinken pasdite vjen në Shkup

collage-10-600x360

Ish-komandanti i UÇK-së, Sabit Geci ndërron emrin dhe fenë

parada tirane

Kush është personi që imitoi Skënderbeun në Paradën e 111 vjetorit të Pavarësisë? (VIDEO)

INFO

NA NDIQ