Komisioni antikorrupsion do ta shqyrtojë raportin për punën për vitin 2023

INA
INA

06/02/2024

Komisioni shtetëror për pengimin e korrupsionit (KSHPK) sot do ta mbajë seancën e 100-të, ku do të debatohet për Raportin për punën e KSHPK-së për vitin 2023 dhe për Raportin vjetor për ndjekjen e realizimit të Strategjisë kombëtare për pengimin e korrupsionit dhe përplasjen e interesave 2021-2025.

Në rend të ditës mes tjerash janë edhe veprimet për lëndë konkrete.

Mandati i përbërjes aktuale të KSHPK-së përfundon nesër, ndërsa përbërja e re do të fillojë me punë pasnesër.

Seanca do të mbahet përmes platformës ZOOM.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

dokumente pasaporta

Qytetarët e Shkupit mund të kontrollojnë online nëse pasaporta e tyre është gati

Talat Xhaferi

Xhaferi në Samitin e Investimeve për Ballkanin Perëndimor të BERZH-it

Izet Mexhiti

Mexhiti mesazh Grubit: S’jemi derivat i Dik Martit dhe shtëpive të verdha

Taravari Gostivar

Halil Snopçe u caktua kryetar i shtabit zgjedhor të degës së ASH në Gostivar

Arben Taravari3

Taravari: Maqedonia një herë ka zgjedhur president në Kuvend, pse mos ta bëjmë sërish!

bdi kryesia

BDI e vetme apo bashkë Selën në zgjedhje, në lojë edhe emra tjerë?!

levizja-besa

Lëvizja BESA zgjodhi shefin e shtabit zgjedhor (FOTO)

fatmirbytiqi

Bytyqi: Kjo qeveri është treguar me vepra e jo me fjalë

demiri-750x430-1

Ministri i Shëndetësisë për REL – Demiri: Nëse jam ministër pas zgjedhjeve kam plan për klinikat

INFO

NA NDIQ