Komisioni do të vendosë nëse Ëmbla do të vazhdojë mësimin aty ku ka mësuar ose në klasë me fëmijë me aftësi të kufizuara

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

07/02/2022

Kryetari i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari në konferencë për shtyp tha se sot ka pasur takim me drejtorin e shkollës “Bashkimi”, prindërit e nxënësve të tjerë, me defektologun, me psikologët, mësuesen e parë të saj, mësuesin aktual si dhe me Komisionin për Diskriminim.

Ai shtoi në takim është biseduar për rastin e fundit me Ëmblën.

“Fatkeqësisht te Ëmbla regjistrohen edhe simptoma të ateizmit, edhe atë autizëm shumë të shprehur me agresivitet në momente dhe nga ajo që dëgjova nga prindërit, ka pasur edhe lëndime ndaj fëmijëve”, tha Taravari.

Ai shtoi se Ëmbla do të vazhdojë mësimin aty ky ka qenë dhe se nuk është bojkotuar ajo.

“Ëmbla vazhdon me klasën e vet, bashkërisht me mësuesen, bashkë me shokët shokët dhe shoqet në klasë. Ne si komunë do të kërkojmë mendim prej një komisioni të përbërë prej psiko pediatërve të cilët kanë dhënë mendim disa herë për situatën shëndetësore të Ëmblës dhe ato do të kategorizojnë korrekt nëse Ëmbla duhet të vazhdojë me mësim ose do të shkojë në klasë me fëmijë me nevoja të veçanta”, tha Taravari.

TË FUNDIT
1 orë
I nxehti i madh – Rekomandohet shkurtim i orëve për filloristët
1 orë
Osmani: Gjithçka për shqiptarët duhet të kaloj përmes Frontit
1 orë
Mickoski të martën dërgon në Kuvend përbërjen e kabinetit qeveritar
1 orë
Walker: Jam këtu për të festuar me të gjithë shqiptarët e komunitetet tjera
3 orë
Naser Hani, atdhetari nga Veleshta që i dha shumë shqiptarisë

ME TE LEXUARA

1 ditë
Profesor e autorë nga Kumanova botojnë punimet shkencore në Revista prestigjioze në SHBA
7 orë
Hahn: Jam i shqetësuar për Maqedoninë e Veriut, të respektohet Marrëveshja e Prespës
1 ditë
Përbërja e re e qeverisë së bashku me programin e punës, më 17 qershor dorëzohet në Kuvend
5 orë
OKB-ja ka akuzuar Izraelin për krime kundër njerëzimit
1 ditë
Kujdes! Temperatura deri në 39 gradë
21 orë
Na pret një verë e nxehtë dhe e thatë
1 orë
Osmani: Gjithçka për shqiptarët duhet të kaloj përmes Frontit
1 ditë
Taravari tregon se do të jetë ministër i Shëndetësisë, shpalos edhe emra tjerë

LEXO MË SHUMË

shkolle klase

I nxehti i madh – Rekomandohet shkurtim i orëve për filloristët

Bujar Osmani

Osmani: Gjithçka për shqiptarët duhet të kaloj përmes Frontit

Mickoski

Mickoski të martën dërgon në Kuvend përbërjen e kabinetit qeveritar

william walker uoker kurti

Walker: Jam këtu për të festuar me të gjithë shqiptarët e komunitetet tjera

IMG_2927

Naser Hani, atdhetari nga Veleshta që i dha shumë shqiptarisë

rifat1

Rifat Jashari: Është derdhur shumë gjak për liri – dhimbje s’ka, veç krenari

vlen gashi kasami mexhiti taravari

Brenda VLEN-it arrihet kompromisi për resorët, MEPSO i kalon LD-së së Izet Mexhitit

gjermania-780x470

Gjermania ndahet sërish: Harta elektorale tregoi ndarje të thella

cerdhe

Rritet numri i fëmijëve në kopshte dhe qendrat për zhvillim të hershëm

INFO

NA NDIQ