“Komisioni historik do të ketë më së paku tre takime në katër muajt e ardhshëm”, tha Petkov

Iliria News Agency
Iliria News Agency

25/01/2022

Intensifikohet puna e Komisioni të përbashkët për çështje historike dhe arsimore ndërmjet Shkupit Dhe Sofjes, u tha në konferencën e përbashkët ndërmjet dy kryeministrave, Dimitar Kovaçevski dhe Kiril Petkov.

“Duke të nënvizoj se komisioni historik, gjatë katër muajve të ardhshëm do të ketë së paku tre takime. Punë shumë intensive, kjo është pikëpamje shumë optimiste drejt rezultateve të përbashkëta. Nga takimet e sotme shihe sinergji dhe avantazhet nga miqësia e mirë”, tha Petkov, kryeministër i Bullgarisë.

Në fund të muajit dhjetor është mbajtur takimi i fundit për vitin 2021, ku nuk i soll asnjë vendim, kurse nga pala maqedonase informuan se dallimet kryesore mbetet.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

lluka

Llukarevska: Stevo Pendarovski shkon në raundin e dytë

tetove

BDI feston në Tetovë

Zgjedhje votime vota Maqedoni

Disa nga rezultatet jo zyrtare nga rajoni i Tetovës

arber

Ademi: Sot populli foli

Bilall Kasami

Kasami: Dalja e votuesve e lartë, po tregohet vendosmëri për ndryshim

vlen

VLEN: Në Likovë vjedhje masive të votave, mbushje dhe treni bullgar

MPB-policia-maqedonise

Arrestohen pesë persona, fotografuan fletëvotimet

kumanove hotel kristal

Mbyllet vendvotimi 1075 në Gjimnazin e Kumanovës

likov

Procesi në Likovë po zhvillohet pa pengesa. Fetai: Në zonat rurale fluksi më i madh është pas orës 15

INFO

NA NDIQ