Komisioni për Anti-korrupsion do të hetojë emërimet e drejtorëve të rinj

Picture of ina-online
ina-online

06/07/2024

Nga Komisioni për Anti-korrupsion theksojnë se me kujdes do të ndjekin emërimet e drejtorëve të rinj.

Ata shtojnë se do të ndjekin situatën në lidhje me emërimet e reja në pozitat e drejtorëve nëse janë bërë sipas ligjit dhe nëse të njëjtat janë i lejon ligji, përkatësisht kanë leje.

“Nëse vërtetohet se emërimet janë në kundërshtim me ligjit, Komisioni Anti-korrupsion do të ndërmerr masa adekuate dhe do të nisë procedurë. Komisioni angazhohet për respektim të ligjeve dhe transparencë në procesin e emërimeve”, thonë nga Komisioni Anti-korrupsion.

Qëllimi i këtyre kontrolleve, siç thonë nga ky komision, është që çdo emërim të jetë sipas ligjeve pozitive dhe se nuk do të keqpërdoret funksioni për interes personale ose politike.

TË FUNDIT
34 minuta
Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup
3 orë
Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë
5 orë
Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion
5 orë
Kasami: VLEN po shkon drejt bashkimit të strukturave
5 orë
Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!

ME TE LEXUARA

7 orë
Mblidhet Trupi Koordinues Politik i VLEN, ja çfarë u vendos
1 ditë
Sindikata e Gazetarëve të RMV-së: Ndalini konferencat për media në ambient të hapur në mes të valës së të nxehtit
6 orë
Mexhiti për tubimin e BDI-së: Po bëjnë si “pula pa kokë”
1 ditë
Dorëhiqet drejtoresha e Akademisë për Gjykatës dhe Prokurorë, shkak presioni politik
6 orë
Taravari: Ahmeti di të veprojë si opozitar i vërtetë
2 ditë
Deri 41 gradë, ky është moti për sot

LEXO MË SHUMË

IMG_4366

Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup

arben taravari kumanove

Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë

Ali Ahmeti fronti

Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion

IMG_4361

Kasami: VLEN po shkon drejt bashkimit të strukturave

IMG_4362

Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!

IMG_4360

Taravari: Ahmeti di të veprojë si opozitar i vërtetë

IMG_4359

Mexhiti për tubimin e BDI-së: Po bëjnë si “pula pa kokë”

IMG_4356

Mblidhet Trupi Koordinues Politik i VLEN, ja çfarë u vendos

ahmeti-kasami-696x336-1

Kasami i kundërpërgjigjet Ahmetit: VLEN ka legjitimitetin e plotë të përfaqësimit të shqiptarëve, merru me funksionarët e tu

INFO

NA NDIQ