Komisioni për Arsim, Shkencë dhe Sport do të mbajë dy seanca

INA
INA

13 Korrik, 2023

Komisioni për Arsim, Shkencë dhe Sport sot do të mbajë dy seanca në Kuvend. Në seancën e 18-të, anëtarët e Komisionit do të diskutojnë rreth Propozim Ligjit për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për arsimin bazë në lexim të parë.

Ndërsa, nga ana tjetër, në rendin e ditës të seancës së 17-të janë disa pika – Propozim ligji për ndryshimin e Ligjit për themelimin e Agjencisë Kombëtare për Programet Arsimore Evropiane dhe Mobilitet, Propozim ligji për ndryshimin e Ligjit për Universitete të hapura civile për mësim gjatë gjithë jetës, Propozim Ligji për ndryshim dhe plotësim të ligjit për inspektimin arsimor dhe propozim ligjin për ndryshimin e ligjit për akademinë sportive, të gjitha në lexim të parë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2023-09-22-00-08-01-741-edit_com.facebook.katana

Ndërron jetë Musadik Pajaziti i Grupit të Kumanovës

Screenshot_2023-09-21-23-35-55-588-edit_com.facebook.katana

Ringjallet “Ilirida”

higjiena komunale shkup protest

Këshilltarët e ASH-së rrëzojnë vendimin e Maznevës, rikthejnë në punë punëtorët e NPK “Higjiena Komunale” Shkup

IMG_5173

Kasami takim me Lazim Destanin, çka u dakorduan?

policia-1-1-1392x766

Dramë në Shkup: Përleshen fizikisht dy kinezë

harta-komunat-shqiptare-maqedoni

“Struga dhe Çairi më së paku premtime të mbajtura”/14 komuna shqiptare “nën thjerrën” e IDEA-s

IMG_5172

Fronti Evropian? – Hoxha: Nuk duhet hedhur si ide, jemi të hapur të bisedojmë!

IMG_5169

Taravari: Aleanca ka besueshmëri stabile në elektorat

IMG_5171

Spitali i Kumanovës me drejtore të re

INFO

NA NDIQ