Komisioni për Mbrojtje nga Diskriminimi nisi procedurë për rastin me Ëmblën

Iliria News Agency
Iliria News Agency

04/02/2022

Komisioni për parandalimin dhe mbrojtjen nga diskriminimi bëri të ditur se ka hapur procedurë sipas detyrës zyrtare për rastin me Ëmblën.

Procedura nisi me detyrë zyrtare, menjëherë pasi mediat raportuan se 11 vjeçarja Ëmbla ka mbetur e vetme në bankat shkollore për shkak se prindërit e nxënësve të tjerë, nuk kanë dërguar fëmijët e tyre të mësojnë.

Komisioni paralajmëroi se të hënën do të kontrollojë shkollën dhe se do të realizohen kontakte edhe me kreun e Komunës së Gostivarit, Arben Taravari dhe drejtorin e shkollës.

Për rezultatin e procedurës, nga komisioni thonë se opinioni do të informohet në kohë dhe në mënyrë transparente.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

izet mexhiti

Mexhiti: Paska folë prap makineria propaganduese e Gebelsit të BDI-së!

vlen llogo

VLEN: Pacienti dhe Fronti i listës së zezë, shkaktarët e rënies së besimit në gjyqësor dhe prokurori

Kacarska-780x439-1-1

Kacarska: Gjykata Kushtetuese mund të vendosë për kushtetutshmërinë e Kodit Zgjedhor

bujar osmani

Osmani: Brenda 48 orëve mund të shpërthejë konflikt në Lindjen e Mesme

mpj22-696x385

MPJ apelon që të shmangen udhëtimet në Izrael dhe rajon

BDI selia

BDI: Korrupsioni ka emër, Izet Mexhiti dhe komuna e Çairit

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI më e pasura, me më shumë para se partitë tjera

mexhiti izet

VLEN: Ndryshimet kushtetuese, kusht për koalicion me VMRO-DPMNE-në

KSHZ-Komisioni

Këto janë numrat e listave për deputetë që mund të votoni më 8 maj

INFO

NA NDIQ