Komisioni për Sëmundjet Infektive ka marrë vendim, ja si do të zhvillohet mësimi në gjysmëvjetorin e dytë

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

26/01/2022

Komisioni për Sëmundjet Infektive në Maqedoni vendosi për fillimin e gjysmëvjetorit të dytë të vitit.

Pas mbledhjes së sotme në të cilën është shqyrtuar situata epidemiologjike në vend, Komisioni rekomandon fillimin e gjysmëvjetorit të dytë të vitit shkollor 2021-2022, mësimi të jetë fizikisht prezent për të gjithë nxënësit e arsimit fillor dhe të mesëm me respektim të vazhdueshëm të masave parandaluese. dhe protokollet.

Ndryshe fillimi i pjesës së dytë është shtyrë. Nxënësit kthehen në shkollë nga 1 shkurti. (INA)

TË FUNDIT
53 minuta
Gashi: Me VMRO-në kemi biseduar për t’i përfunduar projektet shqiptare që janë nisur me vite
2 orë
U përpoqën, por nuk arritën – S’ka takim Siljanovska-Radev në Vatikan
3 orë
Stadiumi i Tetovës përplas Qeverinë me Komunën
3 orë
Spaskovski: Sjellja e partnerit të koalicionit, BDI-së, ka ndikuar në rezultatin e keq zgjedhor të LSDM-së
3 orë
Asambleja e Përgjithshme e OKB kaloi rezolutën që njeh gjenocidin e Serbisë në Srebrenicën e Bosnjës

ME TE LEXUARA

1 ditë
Escobar: BE-ja dhe SHBA-të ia bënë të qartë qëndrimin e tyre Siljanovskës! VMRO-DPMNE garanton se do të mbetet e përkushtuar në rrugën europiane
1 ditë
Kosova, zyrtarisht në agjendën e AP të NATO-s
7 orë
Bytyqi:Pushteti do ta ketë përkrahjen time për çdo vendim që përmirëson cilësinë e jetës së qytetarëve
1 ditë
VLEN me 5 ministri dhe 2 zëvendëskryeministra
21 orë
Gjimshiti, shqiptari i parë që fiton Europa Ligën
3 orë
Asambleja e Përgjithshme e OKB kaloi rezolutën që njeh gjenocidin e Serbisë në Srebrenicën e Bosnjës
1 ditë
Memeti ende nuk ka dalë para gjykatësit hetues – Profili i tij ndër më i larti i një juristi në Maqedoni të Veriut
11 orë
Numri i mandateve në Kuvend pas rivotimit të djeshëm në Maqedoninë e Veriut
1 ditë
Gazetari serb: Në Amerikë, Vuçiqi e luan rolin e tij të preferuar – viktimën, ra në radar për herë të 100-të

LEXO MË SHUMË

Afrim Gashi

Gashi: Me VMRO-në kemi biseduar për t’i përfunduar projektet shqiptare që janë nisur me vite

Screenshot_20240523-132104~2

U përpoqën, por nuk arritën – S’ka takim Siljanovska-Radev në Vatikan

bilall kasami stadium

Stadiumi i Tetovës përplas Qeverinë me Komunën

oliver spasovski

Spaskovski: Sjellja e partnerit të koalicionit, BDI-së, ka ndikuar në rezultatin e keq zgjedhor të LSDM-së

srebrenica

Asambleja e Përgjithshme e OKB kaloi rezolutën që njeh gjenocidin e Serbisë në Srebrenicën e Bosnjës

srebrenica

Fillon debati për miratimin e propozim-rezolutës për gjenocidin në Srebrenicë

deputet 2024

Kush është forca e dytë politike, LSDM apo Fronti Europian?

ziadin sela

Kujt i takon legjitimiteti pas rivotimit? Sela: Edhe fituesi në kampusin shqiptar duhet të marrë mandat

arber ademi

Si e humbi Fronti një deputet në Llërcë? Ademi: Nuk i pranojmë rezultatet! Ibrahimi: Ankesat të dërgohen në KSHZ

INFO

NA NDIQ