Komitat e batonave

INA
INA

27/09/2023

Nezir H. Kraki

Kujdes!

Komitat e batonave veç e kane fillu fushaten mediatike me qellimin qe Serbia mos te shihet shume fajtore per sulmin terrorist dhe Vuçiqi mos te dal keq perpara perendimit.

Prandaj ne debate, ne portale e rrjete sociale hetohet tentimi me i gjet deshtime e gabime Kosoves per nderhyrjen atje dhe ne te njejten kohe relativizohet e kamuflohet roli direkt i Vuçiqit.

Mos bini pre e lajmeve qe ndertohen mbi bazen e informatave te BIAs serbe, te redaktuara ne shqip nga ata qe te gjithe i njihni.

Mos i degjoni as ata qe ne 10 vite bisedime veç e kane perforcu poziten e Serbise dhe rolin e saj sabotues mbi Kosoven. Ata kane halle tjera.

Kosova është ne rrugen e duhur dhe kushdo qe e pengon ne kete rruge është armik i saj.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

amina nuraj

Një grua nga Sanxhaku vlen më shumë se një mijë burra në Ballkan

muhamer pajaziti

Arsimtar, e kemi marrë vizën për Gjermani

crispi

“Mbani sytë nga Shqipëria”, si e mbrojti Shqipërinë, arbëreshi në krye të Italisë

Lutfi Dervishi

Falimentimi i fjalës

refugjate-emigrante

Pse emigrimi është kthyer sërish në një problem të madh?

Beqir Sina

Nervozizmi i Kissingerit

kissinger

Kissingeri, Jugosllavia dhe ‘seljački rokenroll’

emin-azemi-656x365

Sot 105 vjet u formua Mbretëria SKS, ose “burgu i popujve jugosllav”

Lavrov Shkup

Pse ministri shqiptar nuk bojkotoi Lavrovin, ja skenarët si u bllokua kryediplomati rus nga bullgarët dhe u braktis nga liderët evropianë

INFO

NA NDIQ