Kompania e Arbër Bullakajt, në garë për çmimin “Kompania e re më inovative”

Iliria News Agency
Iliria News Agency

02/02/2022

I njohur për publikun, më shumë si politikan, Bullakaj është pronar i një kompanie inovative të IT -së të quajtur Dinnova AG

Banka Kantonale e St. Gallenit (St. Galler kantonalbank) ndan për çdo vit çmimin “Diamant” për kompaninë e re, më inovative të vitit, gjegjësisht për modelin më të mirë të afarizmit. Ky çmim që ka edhe vlerë monetare (30 mijë SFR) mbështet kompanitë që sjellin ide të reja dhe inovative, në Zvicrën Lindore.

Për këtë garë votimi online në internet ka filluar sot, më 1 shkurt, shkruan albinfo.ch. Po gjatë muajit shkurt, një juri profesionale do të përzgjedhë 6 kandidatët, njëri nga të cilët do ta fitojë çmimin.

Ndër kandidatët seriozë për të fituar këtë çmim është edhe Arbër Bullakaj, i njohur për publikun, më shumë si politikan. Bullakaj është pronar i një kompanie inovative të IT -së të quajtur Dinnova AG (për Inovacionin Dixhital) me seli në Bahnhofsstrasse në Cyrih, shkruan albinfo.ch.

Kjo kompani zhvillon aplikacione, softuer, uebfaqe dhe dyqane online, mbështet kompanitë nga skicimi i idesë tek produkti i përfunduar dhe mirëmbajtja, servisimi pasues.

Kompania, po ashtu bën zhvillime inovative brenda shtëpisë. Për shembull, ka një platformë regjistrimi të kohës që automatizon proceset e lodhshme dhe punonjësit mund të regjistrojnë me lehtësi kohën e tyre përmes celularit dhe madje t’u tregojnë atyre kontabilitetin e pagave, përfshirë marrëveshjet kolektive. Kjo i mbron ata dhe kompania nga ana e saj ka një proces shumë të optimizuar për regjistrimin e kohës, kontabilitetin e pagave dhe faturat e klientëve.

Çfarë duhet të dini më shumë rreth saj?

Regjistrimi konvencional i kohës dhe shpenzimeve, kërkesat për zbritje dhe përpunimi i listës së pagave kërkojnë shumë hapa individualë në të cilët përfshihen klientët, punëdhënësit dhe punonjësit.

Këta të fundit shënojnë orët që kanë punuar në fletë letre, të cilat duhet të miratohen nga drejtuesit e projektit. Më pas, punëdhënësi duhet të fusë manualisht të gjitha orët e regjistruara në sistem.

Së fundi, nga kjo krijohen fletëpagesa dhe një faturë e veçantë e klientit. Në praktikë, i gjithë procesi rezulton të jetë konfuz dhe i prirur ndaj gabimeve – dhe përfshin shumë kohë dhe para.

Zytrack ka zhvilluar një zgjidhje inovative që i bën këto vështirësi t`i takojnë të kaluarës: Me aplikacionin celular Zytrack, punonjësit mund të regjistrojnë kohën e punës, pushimeve si dhe kosto shtesë për projektet në vazhdim me vetëm disa klikime. Këto hyrje mund të menaxhohen nga punëdhënësit dhe klientët në aplikacionin e lidhur në internet Zytrack – duke përfshirë fletëpagesat dhe faturat e klientëve, porosinë dhe menaxhimin e kontratave.

Zytrack eliminon nevojën për fletë kohore dhe orë, transferon të gjitha të dhënat në kohë reale dhe riorganizon proceset e punës. Me Zytrack, kompanitë zvicerane kursejnë kohë dhe nerva, letër dhe para.

Zytrack u ofron klientëve të saj paketa shërbimesh të paracaktuara dhe të personalizuara. Me këtë të fundit, të gjitha veçoritë përshtaten me nevojat individuale të klientëve dhe optimizohen bazuar në reagimet e tyre.

Me Zytrack, ne kemi zhvilluar një zgjidhje dixhitale për regjistrimin e kohës që u jep kompanive zvicerane – veçanërisht atyre në Zvicrën lindore – një avantazh të madh konkurrues – edhe ndërkombëtarisht.

Për të votuar klikoni – KETU

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

mjeke

Gjermani: Numri i mjekëve të huaj më i lartë se kurrë më parë

1

Oda kërçovare në Zvicër ndau mirënjohje për veprimtarë dhe personalitete të suksesshëm të diasporës

Screenshot_2024-03-03-13-23-31-627_com.facebook.katana-edit

I riu nga Kosova pushton skenën e American Idol me këngën ‘Oj Kosovë, oj nëna ime’

avio-bileta-pasaport

Pse duhet ta rezervoni fluturimin për në 5 të mëngjesit

policia gjermane gjermani

Gjermani: 4 të vrarë nga të shtënat me armë zjarri në një familje

gjermani jeta

Janë dyfishuar çmimet e naftës dhe gazit në Gjermani, gjermanët mezi i’a dalin

Blinken

Blinken përmend vajzat shqiptare që kanë “pushtuar” Amerikën dhe restorantin e traditës shqiptare në Nju Jork

gjermania-780x470

A po rikthehet shërbimi ushtarak i detyrueshëm në Gjermani?

shqiponja-me-duar

“Krenarbëria” për herë të parë jepen çmime për krijimtarinë Arbëreshe (FOTO)

INFO

NA NDIQ