Kompania e Drinit anashkalon gjuhën shqipe

Picture of INA
INA

04/07/2023

Nipi i Ali Ahmetit që u bë i famshëm me blerjen e qendrës tregtare Soravia në Shkup me 0 investim nga xhepi i tij është rikthyer sërish në vëmendje sot duke i reaguar kreut të Lëvizjes BESA, Bilall Kasami i cili sot për skandalin ku është i përfshirë vetë Drini i kërkoi kreut të BDI-së, Ali Ahmeti dorëheqjen, përcejll ZYRTARE.net

E në një reagim dërguar mediave duket se nipi i Ahmetit se bën hesap gjuhën shqipe. Në reagimin e shkruar në emër të kompanisë, kompania e Drinit, Thor Industries demantin e ka dërguar vetëm në gjuhën maqedonase dhe atë angleze, kështu duke anashkaluar gjuhën shqipe, atë për të cilën xhaxhai i tij, Ali Ahmeti tash e disa vite thotë se e ka mundësuar të përdoret në të gjitha instancat e shtetit.

TË FUNDIT
1 orë
Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup
4 orë
Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë
6 orë
Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion
6 orë
Kasami: VLEN po shkon drejt bashkimit të strukturave
6 orë
Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!

ME TE LEXUARA

1 ditë
Sindikata e Gazetarëve të RMV-së: Ndalini konferencat për media në ambient të hapur në mes të valës së të nxehtit
7 orë
Mexhiti për tubimin e BDI-së: Po bëjnë si “pula pa kokë”
1 ditë
Dorëhiqet drejtoresha e Akademisë për Gjykatës dhe Prokurorë, shkak presioni politik
7 orë
Taravari: Ahmeti di të veprojë si opozitar i vërtetë
2 ditë
Deri 41 gradë, ky është moti për sot
1 ditë
Tetova më në fund sheh dritë në fund të tunelit, qytetarët thurrin elozhe për Bilall Kasamin
6 orë
Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!
2 ditë
Mickoski: Marrëdhëniet e mira fqinjësore janë rrugë me dy kahje, pyetja e vërtetë është pse Greqia nuk e respekton Marrëveshjen e Prespës
1 ditë
Fetai: E shndërruan shtetin në kazino me qiell të hapur

LEXO MË SHUMË

IMG_4366

Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup

arben taravari kumanove

Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë

Ali Ahmeti fronti

Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion

IMG_4361

Kasami: VLEN po shkon drejt bashkimit të strukturave

IMG_4362

Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!

IMG_4360

Taravari: Ahmeti di të veprojë si opozitar i vërtetë

IMG_4359

Mexhiti për tubimin e BDI-së: Po bëjnë si “pula pa kokë”

IMG_4356

Mblidhet Trupi Koordinues Politik i VLEN, ja çfarë u vendos

ahmeti-kasami-696x336-1

Kasami i kundërpërgjigjet Ahmetit: VLEN ka legjitimitetin e plotë të përfaqësimit të shqiptarëve, merru me funksionarët e tu

INFO

NA NDIQ