Kompania që zotëron PSG-në dëshiron të investojë në klube të tjera

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

28/04/2023

Fondi i investimeve të Katarit QSI, i cili bleu 70% të aksioneve të PSG-së në vitin 2011, dëshiron të investojë në klube të tjera.

QSI ka nisur procesin e blerjes së aksioneve në klubin portugez Braga.

Sipas L’Equipe, QSI tani po tregon interes për disa klube, përfshirë Malagën e Spanjës. Raportohet se aktualisht po zhvillohen negociata për blerjen e një aksioni në klub, QSI dëshiron të bëhet aksioner minoritar i Malagës.

E përditshmja sportive shton se QSI është në bisedime edhe me dy klube të tjera evropiane dhe dy të Amerikës së Jugut, mes të cilëve edhe një skuadër nga Brazili. /G.D abcnews.al

TË FUNDIT
2 orë
Zlatko Daliç shpalos listën preliminare të Kroacisë prej 35 lojtarëve për “EURO 2024”
2 orë
“Xhaka protagonist kryesor, Leverkusen i ka shtuar bukurinë futbollit”
2 orë
Modriqi udhëheq Kroacinë ndaj Shqipërisë
2 orë
Zbulohen detajet e kontratës së Thiago Mottas me Juventusin, pritet zyrtarizimi...
2 orë
Gattuso përgatitet për të shkuar në Ligën Saudite...

ME TE LEXUARA

2 orë
Gattuso përgatitet për të shkuar në Ligën Saudite...
2 orë
Zbulohen detajet e kontratës së Thiago Mottas me Juventusin, pritet zyrtarizimi...
2 orë
Modriqi udhëheq Kroacinë ndaj Shqipërisë
2 orë
“Xhaka protagonist kryesor, Leverkusen i ka shtuar bukurinë futbollit”
2 orë
Zlatko Daliç shpalos listën preliminare të Kroacisë prej 35 lojtarëve për “EURO 2024”
1 ditë
Ish-bashkëlojtari paralajmëron ashpër Mbappen për ambientin tek Real Madridi

LEXO MË SHUMË

zlatko dalic

Zlatko Daliç shpalos listën preliminare të Kroacisë prej 35 lojtarëve për “EURO 2024”

alonso xhaka

“Xhaka protagonist kryesor, Leverkusen i ka shtuar bukurinë futbollit”

luka modric

Modriqi udhëheq Kroacinë ndaj Shqipërisë

Thiago Motta

Zbulohen detajet e kontratës së Thiago Mottas me Juventusin, pritet zyrtarizimi…

gatusooo-2

Gattuso përgatitet për të shkuar në Ligën Saudite…

Jurgen Klopp

Emocione dhe lot në lamtumirën e Jurgen Klopp nga Liverpooli

sylvinjo silvinjo

Ja kur pritet t’i zbulojë trajneri Silvinjo emrat e futbollistëve të Shqipërisë për EURO 2024

guardiola

Ende e paqartë e ardhmja e Guardiolës: Dua të qëndrojë në Mançester

bresti

Historike, ekipi modest francez për herë të në Ligën e Kampionëve

INFO

NA NDIQ