Kush janë top 5 kompanisë e tregtisë me cigare në Maqedoni, qarkullojnë miliona euro (TABELA)

ina-online
ina-online

10/11/2023

Portali Pari ka publikuar pesë kompanitë në Maqedoninë e Veriut që merren me tregtimin dhe shitjen e cigareve dhe që kanë kanë arritur të fitojnë miliona euro brenda vitit.

Sipas të dhënave të marra nga platforma Biznismreza.mk, 5 kompanitë më të mëdha të tregtisë me cigare në Maqedoni gjatë vitit 2022 kanë realizuar qarkullim 272,9 milionë euro, ndërsa fitimi i tyre i përgjithshëm ishte 10,4 milionë euro. (INA)

 

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

policia-haracine

Incident në Kumanovë, një person i plagosur me armë zjarri

Ageler

Ambasadorja Ageler: SHBA-të do të vazhdojnë me sanksionimin e aktorëve të korruptuar!

Edward-Joseph Zhoze

​Edward Joseph: Daçiq në Shkup shkeli Marrëveshjen e Ohrit, ShBA e BE të jenë të vëmendshme

angjushev koco

Koço Angjushev futet në listën e zezë të SHBA-ve

Kovacevski

Kovaçevski: Sukseset e kompanive vendase janë investim në rritjen ekonomike

Fatmir-Bytyqi

Bytyqi: Mbështetëm qytetarët dhe kompanitë me mbi dy miliardë euro

mirush-kabashi

“Jam shqiptar, kosovar”, recitimi madhështor i Mirush Kabashit kur Kosova po përjetonte luftën (VIDEO)

Aksident_Gjermani-780x470

Aksident i rëndë në Gjermani! Autobusi i shkollës përplaset me borëpastruesen, një nxënës i vdekur, disa të plagosur

vanja

Peticion për të rikthyer dënimin me vdekje

INFO

NA NDIQ