Kompanitë milionere në Strugë (LISTA)

Picture of ina-online
ina-online

07/06/2024

Portali “Faktor” ka publikuar kompanitë milionere apo me qarkullim dhe fitim të madh nga rajoni i Strugës.

Sipas këtij portali, kryeson kompania “Magna Mirrors” nga Mislesheva, që është një investim i huaj kanadez me seli në Ontaroi, që projekton, zhvillon dhe prodhon sisteme, module dhe komponentë të automobilave.  Kjo kompani ka arritur fitim gati 14 milionë euro gjatë 2023. Ajo si investitor i huaj gjatë viteve paraprake është subvencionuar nga Qeveria me disa milionë euro, përcjell INA.

Në vend të dytë radhitet kompania ndërtimore “AD Ilinden” me degën në Strugë, e cila ka një fitim prej 7.6 milionë eurove.  Ajo njihet edhe për realizimin e  disa tenderëve kyç nga Ndërmarrja Publike “Rrugët e Shtetit” për ndërtimin e një pjese të rrugës rajonale Kërçovë-Dibër, si dhe për mirëmbajtjen e rrugëve.

Në vend të tretë është “Miskom” për prodhimin e ambalazheve letre dhe kartonit, e cila ka një fitim prej 1,6 milionë eurove.

Vijon kompania “Nabizi” për tregtimin e mallrave metalike. Qarkullimi në vitin 2023 ishte mbi 22 milionë euro, ngjashëm me vitet e mëparshme, por me një fitim 1,5 milionë euro.

Si kompania e radhës e suksesshme është rrjeti me pakicë i marketeve “Gega” me 27 punonjës dhe me një fitim prej 1,3 milion euro.

TË FUNDIT
21 minuta
Në seancën parlamentare u verifikuan mandatet për deputetët e rinj
44 minuta
Komuna e Tetovës njofton qytetarët për kompensimin e dëmeve të shkaktuara nga moti i keq
45 minuta
Për 18 vite nëpërmjet përmbaruesve janë paguar gati dy miliardë euro
52 minuta
PP: Me marrëveshjet në “Zinxhir” janë kthyer gati 1.000.000 euro në buxhetin shtetëror
1 orë
Largohen 60 metra kub mbetje nga deponitë e egra në Shkup gjatë fundjavës

ME TE LEXUARA

1 ditë
Taravari mori detyrën e re, nga sot drejton ministrinë e Shëndetësisë
4 orë
Tre të plagosur rëndë nga Maqedonia, vendim i çuditshëm i gjykatës austriake
22 orë
Në ditën e fundit të punës si Kryeministër, Xhaferi: Shkruam histori
1 ditë
Kush është Hristijan Mickoski, kryeministri i ri i Maqedonisë së Veriut
15 orë
Hospitalizohen dhe shtatë persona të tjerë me kollë të mirë, gjithsej 786 raste në vend
1 ditë
Arrestohet një shtetas i Sllovenisë në Shkup, dyshohet për vjedhje të rëndë
3 orë
QMK: Shpëtohet një 16-vjeçare nga një humnerë në Strumicë
21 orë
Taravari nuk pret, gati shpalljen për ndërtimin e dy spitaleve

LEXO MË SHUMË

Kuvendi parlamenti maqedoni

Në seancën parlamentare u verifikuan mandatet për deputetët e rinj

Komuna-e-Tetoves-5

Komuna e Tetovës njofton qytetarët për kompensimin e dëmeve të shkaktuara nga moti i keq

permbarues izvrsitel

Për 18 vite nëpërmjet përmbaruesve janë paguar gati dy miliardë euro

Prokuroria

PP: Me marrëveshjet në “Zinxhir” janë kthyer gati 1.000.000 euro në buxhetin shtetëror

mbeturina berllok pastrim

Largohen 60 metra kub mbetje nga deponitë e egra në Shkup gjatë fundjavës

Kuvendi gashi parlamenti maqedonise

Deputetëve të rinj në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut, sot u verfikohet mandati

vershime shkup

Në Tetovë dhe Shkup ende po sanohen dëmet nga moti i ligë

Hristijan Mickoski

Mickoski njofton investimin e ri në energjetikë: Sigurohet rrymë për 100 mijë amvisëri, 630 punësime të reja

Qendra për Menaxhimin e Krizave.112

QMK: Shpëtohet një 16-vjeçare nga një humnerë në Strumicë

INFO

NA NDIQ