Kompletohet grupi i 16 skuadrave në Ligën e Konferencës

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

24/02/2023

Kompletohet grupi prej 16 skuadrash që do të marrin pjesë në fazën e 1/8-ave të UEFA Conference League.

Mbrëmjen e sotme janë zhvilluar edhe ndeshjet e kthimit, teksa Anderlecht, Lazio, AEK Larnaca dhe Sheriff Tiraspol ishin të parat që morën një biletë për në turin tjetër.

Në mbrëmje ishte radha e Baselit, Fiorentinës, Gentit dhe Lech Poznanit që siguronin kualifikimin për në fazën tjetër të kompeticionit më të ri të UEFA-s.

Të 8 këto skuadra do t’u bashkohen 8 ekipeve që mbyllën fazën e grupeve si kryesuese dhe do të presin shortin e planifikuar për nesër në orën 13:00, për të mësuar kundërshtarët.

Ekipet e kualifikuara në Ligën e Konferencës

Uest Ham

Nica

AZ Alkmaar

Slovan Bratislava

Viljaareal

Djugarden

Bashakshehir

Sivaspor

Ekipet e kualifikuara nga raundi i Play Off-it

Basel

Lacio

Anderleht

AEK Larnaca

Sherif Tiraspol

Fiorentina

Leh Poznan

Gent

TË FUNDIT
4 orë
FOTO/ Dy kumanovarët në listën e Kombëtares për EURO 2024
5 orë
VIDEO/ Mirlind Daku e merr vesh ftesën e Sylvinhos nga televizori, familjarët festojnë me armë
7 orë
Këta janë 26 lojtarët e ftuar nga Shqipëria për Kampionatin Evropian
13 orë
Postimi i Ibrahimoviç “çmend” tifozët e Milanit
15 orë
Zbulohen tre kërkesat e Antonio Konte-s, nëse ulet në pankinën e Napolit

ME TE LEXUARA

16 orë
Lewandowski realizon super gol ndaj Sevilla, Cancelo me asistim të bukur
16 orë
Pep Guardiola do të largohet nga Manchester City
15 orë
Galatasaray mban larg Fenerbahçen dhe fiton titullin e 24-të të ligës turke...
15 orë
Zbulohen tre kërkesat e Antonio Konte-s, nëse ulet në pankinën e Napolit
13 orë
Postimi i Ibrahimoviç “çmend” tifozët e Milanit
7 orë
Këta janë 26 lojtarët e ftuar nga Shqipëria për Kampionatin Evropian
2 ditë
Real Madridi shpallet klubi më i pasur në botë, ja sa miliardë është vlera e tij

LEXO MË SHUMË

taulant seferi

FOTO/ Dy kumanovarët në listën e Kombëtares për EURO 2024

mirlind daku

VIDEO/ Mirlind Daku e merr vesh ftesën e Sylvinhos nga televizori, familjarët festojnë me armë

kombetarja kuq e zi

Këta janë 26 lojtarët e ftuar nga Shqipëria për Kampionatin Evropian

ibrahimovic

Postimi i Ibrahimoviç “çmend” tifozët e Milanit

Antonio-Conte-1000x600

Zbulohen tre kërkesat e Antonio Konte-s, nëse ulet në pankinën e Napolit

galatasaray

Galatasaray mban larg Fenerbahçen dhe fiton titullin e 24-të të ligës turke…

Pep Guardiola

Pep Guardiola do të largohet nga Manchester City

Lewandovski levandovski

Lewandowski realizon super gol ndaj Sevilla, Cancelo me asistim të bukur

Hans flik hansi flick

Kërkohen kandidatë për të qenë ‘ndërlidhësit’ e Hansi Flick në Barcelonë…

INFO

NA NDIQ