Komuna e Haraçinës: Zjarrëfikësit po bëjnë të pamundurën për të lokalizuar zjarrin

ina-online
ina-online

26 Gusht, 2023

Një zjarr i madh ka kapluar fshatin Grushinë, duke u përhapur më pas në drejtim të Haraçinës.

Komuna e Haraçinës ka bërë të ditur se janë njoftuar në kohë të gjitha ekipet dhe se po bëjnë maksimumin për të shuar zjarrin.

“Lidhur me zjarrin që ka përfshirë një hapsirë të madhe të teritorit të komunës në drejtim të Grushinës dhe është duke u përhapur edhe në drejtim të Haraçinës. Ju njoftojmë se me kohë kemi njoftuar ekipet e zjarrfikësve të cilët gjenden në teren dhe po bëjnë maksimumin për të lokalizuar zjarrin. Jemi në kordinim të plotë me zjarrfikësit,policinë dhe drejtorin për shpëtim, gjithashtu edhe ne si komunë jemi në teren dhe po ndjekim nga afër zhvillimet”, thonë nga Komuna e Haraçinës.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ejup maqedonci

Ministri i mbrojtjes i Kosovës flet për zhvillimet e fundit në Veri të Kosovës

Screenshot_2023-09-30-23-01-22-134-edit_com.android.chrome

Paralajmërimi i ish-gjeneralit: Duhet të armatosemi dhe ne, Serbia po përgatit diçka

besnik bislimi albin kurti

Qeveria e Kosovës tregon lëvizjet e ushtrisë serbe në drejtim të kufirit të Kosovës

Screenshot_2023-09-30-18-25-37-717-edit_com.android.chrome

Komandantja Supreme pret në presidencë minstrin e Mbrojtjes dhe Gjeneralin Jashari

gjermania-780x470

Gjermania thirrje Serbisë: Reduktoje ushtrinë në kufi me Kosovën pa vonesa

Vjosa Osmani-696x421

Presidentja Osmani i çon mesazh Vuçiqit: Toger i Millosheviqit, s’do të lejojmë zhbërjen e arritjeve tona

IMG_5631

REL: Vërehet lëvizja e një kolone ushtarake në jug të Serbisë (FOTO)

pendarovski-nato

Pendarovski: Mirë që Maqedonia, Mali i Zi dhe Shqipëria janë anëtarë të NATO-s, që të parandalohet konfrontimi ndërmjet ushtrisë së Kosovës dhe Serbisë

michael roth

Ushtria serbe afër kufirit të Kosovës, ish-ministri gjerman: Ku dreqin është BE-ja?

INFO

NA NDIQ