Komuna e Kumanovës apel qytetarëve: Paraqiteni dëmin me kohë!

Picture of INA
INA

27/06/2024

Komuna e Kumanoves iu ka bere APEL qytetareve qe t’i paraqesin me kohe dëmet nga permbytja e mbremshme qe i shkaktoi bresheri dhe shiu intenziv ne rajonin e Komunes se Kumanoves.

Me kete rast, njoftojne perfaqesuesit e Komunes se Kumanoves, duhet te parashtrohet Kërkesë tek Arkivi, me c’rast do te evidentohet dhe shkruhet dëmi qe iu eshte shkaktuar

“Njoftohen qytetaret ne territorin e komunes se Kumanoves se per shkak te reshurave intenzive te shiut dhe permbytjeve, te gjitha ata qe kane pesuar dëme, ta njoftojne shtabin komunal per Mbrojtje dhe Shpetim, duke parashtruar Kërkesë se per cfare lloji te demit behet fjale, nepermjet Arkivit te Komunes ose te informohen ne numrin e telefonit per kontakt 075/273-192”, kumtojne perfaqesuesit zyrtarë te Komunes se Kumanoves.

TË FUNDIT
6 minuta
Goditen dy kompani të lojrave të fatit në Maqedoni, i merren licencat
14 minuta
Në Maqedoni ka 7 zjarre aktive
18 minuta
Kryeministri Mickoski merr rrogë 2.280 euro, ministrat dhe zv/ministrat 1.870 euro
57 minuta
“Edhe Pablo Escobar rrinte në burg, këta jo”/Pandov: Mungonin 11 të burgosur në burgun e Shutkës
1 orë
Arrestohet një person nga Likova, i dënuar me mbi pesë vite burg

ME TE LEXUARA

1 ditë
Nga 30 zjarre të hapura, 9 vatra janë ende aktive
19 orë
Mexhiti në mesin e mërgimtarëve:Ju po mbani gjallë frymën e atdheut
1 orë
Arrestohet një person nga Likova, i dënuar me mbi pesë vite burg
1 ditë
“Ujësjellës dhe Kanalizim”: Përdoreni ujin për pije, jo për t’i “flladitur” oborret e rrugët!
7 orë
Maqedonia e Veriut do të rris numrin e fluturimeve me çmime të ulta
57 minuta
“Edhe Pablo Escobar rrinte në burg, këta jo”/Pandov: Mungonin 11 të burgosur në burgun e Shutkës
1 ditë
Huamarrja nga Hungaria/ Mickoski: Orbani mik i vërtetë, Hajredini dyshon për kapacitetet e shtetit që t’i menaxhojë huamarrjet!
7 orë
LIVE/Kjo është gjendja në pikat kufitare, pritje dhe kolona
18 minuta
Kryeministri Mickoski merr rrogë 2.280 euro, ministrat dhe zv/ministrat 1.870 euro

LEXO MË SHUMË

kazino

Goditen dy kompani të lojrave të fatit në Maqedoni, i merren licencat

zjarr

Në Maqedoni ka 7 zjarre aktive

Mickoski Mexhiti

Kryeministri Mickoski merr rrogë 2.280 euro, ministrat dhe zv/ministrat 1.870 euro

burg

“Edhe Pablo Escobar rrinte në burg, këta jo”/Pandov: Mungonin 11 të burgosur në burgun e Shutkës

policia

Arrestohet një person nga Likova, i dënuar me mbi pesë vite burg

sedat-750x430-1

Sedat Rushani drejtor në Byron për Metorologji

cezme-uji

Aksion për pagesën e borxheve të ujit pa llogaritje të interesit deri më 31 korrik

taravari-arbennn

Taravari: Deri në fund të vitit nuk do të ketë rritje të pagave në shëndetësi

arben taravari

Taravari: BDI kishte 22 vite për të implementuar idetë

INFO

NA NDIQ