Komuna e Kumanovës ndan 12 milionë euro për rikonstruimin e Sallës së Sportit

Iliria News Agency
Iliria News Agency

10/01/2022

Qyteti i Kumanovës do të ndajë mbi 12 milionë denarë për rikonstruimin e brendshëm të sallës së sportit, njoftuan sot autoritetet. Komuna ka publikuar shpallje në të cilën nga tri ofertat është përzgjedhur kompania kumanovare “Master DOOEL” për sanimin e brendshëm të sallës.

Sipas kontratës së publikuar në sistemin elektronik të prokurimit publik, vlera e kontratës së lidhur me tatimin mbi vlerën e shtuar është 12.289.727,32 denarë.

Sipas njoftimit, do të ndërrohet dyshemeja në sallë, do të sigurohen pajisje sportive dhe rekuizita. Në fund të dhjetorit të vitit të kaluar përfundoi ndërtimi i kulmit të sallës sportive. Ndryshe kryetari i kësaj komune, Maksim Dimitrievski kishte njoftuar se kjo sallë do të rikonstruohet në disa faza, varësisht mjeteve që do të sigurohet.

Salla e sportit është një nga katër objektet e mëdha që Qeveria ia ka kthyer në posedim komunës së Kumanovës.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

shiu shkup

Nesër valë e lagësht me erë të fuqishme dhe reshje mbi 20 litra në metër katror

vucic okb

VIDEO/Reagimi i Vuçiqit kur Osmani flet për Fahrije Hotin, Vasfije Krasniqin, Elhame Muçollin e Shyhrete Tahirin

policia-tetoves-spb-mpb

SPB Tetovë i përgjigjet Lëvizjes Besa për akuzat

vjosa osmani okb un

Osmani në KS të OKB-së: Elhame Muqolli ishte vetëm 14-vjeçe kur forcat serbe vranë dhe dogjën 53 civilë

Kongresi Senati Amerikan SHBA

Në ankth për Ballkanin, SHBA-ja aspiron angazhim të shtuar

lindita ahmeti

ITSHKSH përkujtoi studiuesen Lindita Ahmeti

vucic kurti

Vuçiq ankohet në OKB: punët e Maqedonisë së Veriut s’i pengon Serbia, por Albin Kurti

vucic un

Vuçiqi vazhdon me ”përalla”, pretendon se shtypja ndaj serbëve në Kosovë është shtuar

Specializantët privatë pezullojnë përkohësisht grevën: Nuk do të ndalemi deri në zgjidhjen e problemeve tona

INFO

NA NDIQ