Komuna e Tetovës: Dikush po e prish atë që po bëjmë për Tetovën tonë (FOTO)

Picture of ina-online
ina-online

19/09/2023

Komuna e Tetovës sot ka reaguar në lidhje me prishjen e ulëseve në qendrën e qytetit. Nga atje thonë se veprimet e tilla të shëmtuara nuk i bëjnë dobi askujt.

“Aktet vandale nuk duhet të ketë vend në shekullin e 21-të. Por fatkeqësisht dikush po e prish atë që po bëjmë për Tetovën tonë. Veprime të tilla të shëmtuara nuk i bëjnë dobi askujt, përkundrazi, paraqesin një imazh të shëmtuar për qytetin tonë. Pajisjet urbane janë të të gjithëve ne, qyteti është i përbashkët.

Nëse nuk punojmë së bashku, do ta kemi të vështirë të zhvillohemi dhe të ecim përpara.

Apelojmë te qytetarët që ta mbrojnë qytetin, sepse ai është shtëpia e secilit prej nesh. Shpresojmë që autoritetet të gjejnë dhe ndëshkojnë ata që prishën sheshin e qytetit dhe se më nuk do të ndodhin gjëra të tilla”, thuhet në reagimin e Komunës së Tetovës. /Shiko fotot KËTU

 

TË FUNDIT
19 minuta
Këta janë drejtorët e rinjë nëpër burgje
52 minuta
Fetai: Jo serioze idena e BDI-së për rajonalizimin e shtetit! E kanë humbur rrugën në oborr
1 orë
Taravari: Deri në fund të vitit, vendime pune edhe për personelin mjekësorë me shkollë të mesme
1 orë
Hetimi për vrasjet Vanja-Zhezhovski ka përfunduar, prokuroria kërkon bashkimin e procedurave gjyqësore
2 orë
Kallëzim penal ndaj tre policëve, gjuajtën me armë zjarri gjatë orarit të punës

ME TE LEXUARA

16 orë
KE shqetësime për sistemin e drejtësisë në Maqedoninë e Veriut
2 ditë
9 vjet pa komandant Shqiponjën, e përkujtojnë familjarë e bashkëluftëtarë
4 orë
Toshovski sot në Tabanoc takohet me Daçiqin
1 ditë
Sedat Sulejmani pranoi detyrë si Zv/ministër i Kulturës dhe Turizmit
16 orë
I merret licenca një kompanie të lojrave të fatit, Lotaria Shtetërore ka vepruar paligjshëm
1 ditë
VLEN për kallëzimin penal të nipit të Ali Ahmetit
4 orë
Për festën e Ilindenit, Siljanovska-Davkova në Pelincë dhe Prohor Pçinski, Mickoski në Krushevë, Gashi në Shkup
23 orë
Antikorrupsioni/ Punësime gjatë zgjedhjeve – inicohet procedurë kundër një ish zv/ministri?!
16 orë
Dy kosovarë ndalohen në Maqedoni të Veriut për kontrabandim të barnave, kafesë dhe parfumeve

LEXO MË SHUMË

burgu-idrizove

Këta janë drejtorët e rinjë nëpër burgje

IMG_4697

Fetai: Jo serioze idena e BDI-së për rajonalizimin e shtetit! E kanë humbur rrugën në oborr

arben taravari2

Taravari: Deri në fund të vitit, vendime pune edhe për personelin mjekësorë me shkollë të mesme

vanja

Hetimi për vrasjet Vanja-Zhezhovski ka përfunduar, prokuroria kërkon bashkimin e procedurave gjyqësore

policia

Kallëzim penal ndaj tre policëve, gjuajtën me armë zjarri gjatë orarit të punës

arben fetai

“Spiun i Albin Kurtit”, Fetai flet për kritikat për pasurinë e tij: Levica vazhdimisht merret me mua

IMG_4697

Fetai: Do të ndryshojmë ligjin, për një vit të mbyllim 70% të kazinove

ilinden krusheve

Për festën e Ilindenit, Siljanovska-Davkova në Pelincë dhe Prohor Pçinski, Mickoski në Krushevë, Gashi në Shkup

Pance Toshovski

Toshovski sot në Tabanoc takohet me Daçiqin

INFO

NA NDIQ