Komuna e Tetovës me 10 denarë i paguan punonjësit në kabinetin e Bilall Kasamit

Iliria News Agency
Iliria News Agency

15/02/2022

Komuna e Tetovës përmes një komunikate publikoi listën e kontratave në vepër të lidhura me Komunën e Tetovës për muajin dhjetor të vitit 2021.

Sipas njoftimit të komunës, gjithsej janë 8 kontrata vullnetare me nga 10 denarë. Këto persona janë pjesë e kabinetit të kryetarit aktual.

“Komuna e Tetovës, duke u avokuar për transparencë maksimale ndaj publikut, publikon listën e kontratave në vepër të lidhura me Komunën e Tetovës për muajin dhjetor të vitit 2021. Gjithsej janë 8 kontrata vullnetare me nga 10 denarë. Këto persona janë pjesë e kabinetit të kryetarit aktual”, thonë nga komuna.

Ata shtojnë se ky trend i transparencës për publikimin e gjitha kontratave në vepër do të vazhdojë çdo 3 muaj.

Kujtojmë se javën e kaluar, Komuna e Tetovës publikoi kontratat e vitit 2021 të udhëheqjes së kaluar, ndërsa kryetari Kasami në lidhje me këto kontrata dje u shpreh se ata që nuk kanë punuar duhet t’i kthejnë paratë ose do të shkohet në mënyrë ligjore./Telegrafi/

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

izet mexhiti

Mexhiti: Paska folë prap makineria propaganduese e Gebelsit të BDI-së!

vlen llogo

VLEN: Pacienti dhe Fronti i listës së zezë, shkaktarët e rënies së besimit në gjyqësor dhe prokurori

Kacarska-780x439-1-1

Kacarska: Gjykata Kushtetuese mund të vendosë për kushtetutshmërinë e Kodit Zgjedhor

bujar osmani

Osmani: Brenda 48 orëve mund të shpërthejë konflikt në Lindjen e Mesme

mpj22-696x385

MPJ apelon që të shmangen udhëtimet në Izrael dhe rajon

BDI selia

BDI: Korrupsioni ka emër, Izet Mexhiti dhe komuna e Çairit

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI më e pasura, me më shumë para se partitë tjera

mexhiti izet

VLEN: Ndryshimet kushtetuese, kusht për koalicion me VMRO-DPMNE-në

KSHZ-Komisioni

Këto janë numrat e listave për deputetë që mund të votoni më 8 maj

INFO

NA NDIQ