Komuna e Tetovës njofton qytetarët për kompensimin e dëmeve të shkaktuara nga moti i keq

Picture of INA
INA

25/06/2024

Komuna e Tetovës përmes facebookut njofton për kompensimin e dëmeve të shkaktuara nga moti i keq.

“Lidhur me dëmet e shkaktuara nga stuhia që goditi komunën tonë, ju njoftojmë se të gjithë qytetarët që kanë dëme mund të paraqesin kërkesë për vlerësim të dëmeve në Komunën e Tetovës. Ata duhet të marrin një kërkesë dhe ta dorëzojnë të plotësuar në arkivin e komunës.

Qytetari duhet të paraqesë:
* Fletëpronësinë/prova e pronësisë
* Fotografi të ndërtesës së dëmtuar
* Kopje e kartës së identitetit
* Kopje e llogarisë së transaksionit

Pas shqyrtimit të kërkesave dhe vlerësimit të Komisionit, ato do të dërgohen për miratim në Këshillin e Komunës së Tetovës”, thuhet në kumtesën e komunës së Tetovës.

TË FUNDIT
1 orë
A do të vazhdojë Fatmir Bytyqi të jetë pjesë e LSDM-së?
4 orë
SHISH: Luftuam spiunazhin serb dhe rus në Shqipëri
4 orë
Vrasja e policit në Serbi, Daçiq thotë se në vendin e ngjarjes u gjet një pasaportë e një kosovari, çka po ndodhë
4 orë
Bugajski: Agjencia e Sigurisë në Mal të Zi e mbushur plot me agjentë rusë dhe serbë
12 orë
Aksident mes tri veturave në autostradën “Arbën Xhaferi”, një i vdekur

ME TE LEXUARA

1 ditë
Qeveria çoi në Kuvend listën e zëvendësministrave, këto janë emrat?
4 orë
SHISH: Luftuam spiunazhin serb dhe rus në Shqipëri
1 ditë
Gashi: Kam informacione të sigurta, dhoma 161, si BDI uli pazarin për të hy në Qeveri
1 orë
A do të vazhdojë Fatmir Bytyqi të jetë pjesë e LSDM-së?
22 orë
Mbyllet pika kufitare “Bogorodica”, zjarr në anën greke
22 orë
A do të ketë luftë të re në Ballkan? Si përgjigjet ish-këshilltari i Clintonit e Obamës?
20 orë
Maqedonia e Veriut po zbrazet, 205 vendbanime nuk kanë aspak popullatë, 215 të tjera janë me më pak se 10 banorë
18 orë
Është rihapur vendkalimi kufitar Bogorodicë-Evzoni me Greqinë

LEXO MË SHUMË

Fatmir-Bytyqi

A do të vazhdojë Fatmir Bytyqi të jetë pjesë e LSDM-së?

vlora hyseni

SHISH: Luftuam spiunazhin serb dhe rus në Shqipëri

policia serbe vrasje serbi

Vrasja e policit në Serbi, Daçiq thotë se në vendin e ngjarjes u gjet një pasaportë e një kosovari, çka po ndodhë

janusz bugajski

Bugajski: Agjencia e Sigurisë në Mal të Zi e mbushur plot me agjentë rusë dhe serbë

policia kosoves

Aksident mes tri veturave në autostradën “Arbën Xhaferi”, një i vdekur

policia-haracine

Të shtëna me armë zjarri në Çair, jozyrtarisht ka edhe të plagosur

durresi plazh bregdeti deti shqiptar golem

Turizmi në Shqipëri u rrit me 86%! Raporti i Komisionit Europian analizon shifrat

Evzoni-border-station-800x445

Është rihapur vendkalimi kufitar Bogorodicë-Evzoni me Greqinë

IMG_4461

Maqedonia e Veriut po zbrazet, 205 vendbanime nuk kanë aspak popullatë, 215 të tjera janë me më pak se 10 banorë

INFO

NA NDIQ