Komuna e Tetovës, orar pune fleksibil për punonjësit

Iliria News Agency
Iliria News Agency

21 Janar, 2022

Njoftohen të gjithë qytetarët e Komunës e Tetovës se në përputhje me Kontratën Kolektive për të punësuarit në vetqeverisjen lokale është vendosur orar fleksibil i punës prej 8 orëve në ditë, orari i plotë i punës fillon ndërmjet orës 7:30 dhe 8:30, kurse përfundon ndërmjet orës 15:30 dhe 16:30.

Evidentimi elektronik me orar pune fleksibil, do të realizohet nga dita e miratimit të këtij njoftimi.

Pra, dyert e komunës për qytetarët do të jenë të hapura nga ora 7:30 deri ora 16:30

Vendosja e orarit fleksibil të punës është edhe njëra nga pikat e planit 100 ditësh të udhëheqjes nga kryetari i komunës Bilall Kasami.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

vucic

“Vuçiq ik”, pamje nga protesta masive në Beograd kundër regjimit

sali-berisha

Berisha: Përse prej tre ditësh Rama i përvishet Albin Kurtit!

arjanit-hoxha2

Hoxha akzon Mickoskin për diskurs shqiptarofob

tabanoc

Makina me targa serbe përfshihet nga flakët në Tabanoc

mexhiti-grupi-zjarrit

Edhe fraksioni i BDI-së festë paralele për 21 vjetorin

Screenshot_2023-06-03-18-00-33-680-edit_com.android.chrome

Sveçla: Përpjekjet për destabilizimin e Kosovës nuk kalojnë, Serbia e Rusia nuk kalojnë

Rama-kurti

Rama falënderon BE-në që po i bën presion Kosovës për zgjidhjen e situatës në veri

IMG_1833

Doli i veshur me bluzë të NATO-s, Gashi reagon ndaj Haradinajt – e kritikon ashpër në këtë pjesë

messi

Messi njofton largimin e tij nga PSG

INFO

NA NDIQ