Komuna e Tetovës: Shmangni daljet në hapësira publike dhe qëndroni brenda

Picture of ina-online
ina-online

22/08/2023

Komuna e Tetovës ka reaguar sot për ndotjen e ajrit që ka përfshirë sot rajonin e Pollogut, nga ku bëjnë thirrje qytetarëve që t’u shmangen daljeve në hapësirat publike.
“Nga mëngjesi ndjehet se ambienti ne Tetovë është i ndotur. Bëhet fjalë për djegjen e deponisë në Komunën e Bërvenicës në afërsi të fshatit Vollkovijë. Për shkak të ndotjes shmangni daljet ne hapësira publike dhe qëndroni brenda.

Apelojmë deri te qytetarët të henë të përgjegjshëm dhe të kujdesshëm. Të mos hudhin mbeturina ne vende jo adekuate dhe të mos i ndezin.

Shëndeti dhe ambienti i pastër është i rëndësishëm për ne të gjithë. Të kujdesemi dhe të jemi të përgjegjshëm”, thuhet në njoftimin e Komunës së Tetovës.

Më herët edhe zjarrfikësit e Tetovës u bënë thirrje qytetarët të mos dalin jashtë, shkaku i ndotjes së madhe të ajrit nga një zjarr në Komunën e Bërvenicës!

TË FUNDIT
11 minuta
Gjyqtarët kushtetues morën kërcënime nga ish-deputeti Samka Ibraimoski
25 minuta
BBC: Tifozët e Shqipërisë bënë historinë në Euro2024
28 minuta
Presidentja Siljanovska Davkova priti ambasadorin e Kosovës Florian Qehaja
59 minuta
Mickoski: Parku më i madh i mullinjve me erë në rajon do të sjellë 630 vende të reja pune
2 orë
Në seancën parlamentare u verifikuan mandatet për deputetët e rinj

ME TE LEXUARA

22 orë
Taravari nuk pret, gati shpalljen për ndërtimin e dy spitaleve
25 minuta
BBC: Tifozët e Shqipërisë bënë historinë në Euro2024
1 ditë
Varhelyi uron Mickoskin: Pres të bashkëpunojmë për të avancuar rrugën europiane të vendit
17 orë
Taravari e nisi me shkarkim të drejtorëve ekonomikë! Deri të premten pritet të zgjidhet problemi i sallave kirurgjike
1 ditë
Durmishi nisi detyrën e ministrit në Ministrinë e Ekonomisë dhe Punës: Kalojmë në Veprim!
4 orë
Mickoski njofton investimin e ri në energjetikë: Sigurohet rrymë për 100 mijë amvisëri, 630 punësime të reja
21 orë
Greqia sërish ia kujton veton Maqedonisë së Veriut

LEXO MË SHUMË

Samka Ibraimovski

Gjyqtarët kushtetues morën kërcënime nga ish-deputeti Samka Ibraimoski

tifozet kuq e zi

BBC: Tifozët e Shqipërisë bënë historinë në Euro2024

qehaja siljanovska

Presidentja Siljanovska Davkova priti ambasadorin e Kosovës Florian Qehaja

hristijan mickoski

Mickoski: Parku më i madh i mullinjve me erë në rajon do të sjellë 630 vende të reja pune

Kuvendi parlamenti maqedoni

Në seancën parlamentare u verifikuan mandatet për deputetët e rinj

Komuna-e-Tetoves-5

Komuna e Tetovës njofton qytetarët për kompensimin e dëmeve të shkaktuara nga moti i keq

permbarues izvrsitel

Për 18 vite nëpërmjet përmbaruesve janë paguar gati dy miliardë euro

Prokuroria

PP: Me marrëveshjet në “Zinxhir” janë kthyer gati 1.000.000 euro në buxhetin shtetëror

mbeturina berllok pastrim

Largohen 60 metra kub mbetje nga deponitë e egra në Shkup gjatë fundjavës

INFO

NA NDIQ