Komuna e Tetovës sot në mesditë me aksion ekologjik për pastrimin e qytetit nga mbeturinat

Iliria News Agency
Iliria News Agency

21/03/2022

Sot me rastin e ditës së pranverës, nga ora 12 Komuna e Tetovës organizon aksionin për pastrimin e qytetit, autoritetet e komunës bëjnë thirrje për pjesëmarrje të qytetarëve, shkruan Portalb.mk.

Nga Komuna paraprakisht njoftuan se ky aksion është planifikuar të përfshijë disa lokacione si pikat kritike, shkollat ​​fillore dhe të mesme, deponitë ilegale dhe të tjera.

Kryetari i Komunës, Kasami bëri thirrje për pjesëmarrje të qytetarëve në këtë aktivitet.

“Ftoj të gjithë qytetarët, shoqërinë civile, organizatat joqeveritare t’i bashkëngjiten aksionit të Komunës së Tetovës. Mjedisi i pastër publik është shëmbëlltyra jonë, le të na gjejë stina e pranverës me angazhimin tonë të përbashkët në mbrojtje të mjedisit”, shkroi Kasami.

Thirrje ndaj qytetarëve bëri edhe NPK “Tetova”.

“Të gjithë ne duhet të angazhohemi të pastrojmë, të mbjellim lule të vetëdijesohemi që pranvera të na gjejë ndryshe… Eja edhe ti…21 Mars 2022.Të gjithë së bashku për qytetin tonë, që pranvera të na gjejë ndryshe”, shkruan nga NPK “Tetova”.

Nga Komuna e Tetovës gjithashtu apeluan që të gjithë tregtarët, pronarët e dyqaneve, restoranteve, bar-kafeve të përfshihen në aksion me kontributin e tyre (duke pastruar hapësirën para dyqaneve të tyre).

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1335

Edhe Erdogani a po implikohet në zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut?!

bilall kasami

Kasami nga Zvicra: Mërgimtarët sjellin mbi 1 miliardë Euro në Maqedoni, nuk duhet të presin nga 8 orë në kufi

afrim gashi

Gashi nga Cyrihu: Jemi të interesuar ta ndryshojmë jetën e shqiptarit në Maqedoni

thaci trebosh

PDSH mbajti tubim në Trebosh

femijet mergimtare greqi diaspora

Diaspora dhe të pavendosurit vendimtarë për fituesin e zgjedhjeve

bilall kasami

Kasami nga Zvicra: Mërgimtarët sjellin mbi 1 miliardë euro në Maqedoni, nuk duhet të presin nga 8 orë në kufi

izet mexhiti

Mexhiti: Një parti e dalur nga lufta që përfundon me komunitetet e vogla, është hap i parë drejt shkrirjes në VMRO ose LSDM

taravari arben

Taravari nga Cyrihu: Këto janë zgjedhje historike, garojnë albinizmi me vuçizmin

kurti taravari kasami mexhiti gashi

Albin Kurti deklarohet për zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut

INFO

NA NDIQ