Komuna e Tetovës transpartente dhe jep llogari para qytetarëve

ina-online
ina-online

11 Korrik, 2023

Komuna e Tetovës njoftoi se vazhdon me përkushtimin e saj për transparencë dhe llogaridhënie para qytetarëve.

“Këtë e dëshmon pikërisht përmes informimit të rregullt të kontratave në vepër dhe publikimit të tyre për çdo tre muaj.

Është e rëndësishme të theksohet se në tremujorin e dytë të vitit 2023 nuk është lidhur asnjë kontratë e re. Kjo mbështet faktin se komuna vepron me kujdes dhe përgjegjësi me burimet financiare të qytetarëve dhe se zbaton një mekanizëm të rreptë kontrolli, ku nuk ka vend për parregullësi dhe pandershmëri.

Komuna e Tetovës i qëndron besnike vizionit të saj për përmirësimin e kushteve dhe jetës së qytetarëve. Me imazhin dhe përkushtimin e pastër, Komuna e Tetovës është bërë shembull për vetëqeverisjen lokale në vendin tonë”, thuhet në njoftimin e saj.(INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

064b94d4-8473-4ab5-a707-d9b312fc9ae2

Opozita shqiptare: Të gjithë njerëzit e Artan Grubit të përzier në biznesin e kazinove

oliver spasovski

Spasovski mohon se ka konflikt mbi kandidatin e LSDM-së për president: Për ne me rëndësi është Fronti Evropian

Jeton Shaqiri

Shaqiri: Deri në fund të javës do të dorëzohen të gjitha librat

oliver spasovski

Spasovski: Ligji për amnisti nuk zgjidh problemin e burgjeve

shkup

Publikohet lista e vendeve më të sigurta në botë, Maqedonia e Veriut në vendin e 38-të

policia-714x420

MPB: Është arrestuar 23-vjeçari, u kap me 320 litra alkool të padeklaruar

evn-fatura

Është rritur çmimi i energjisë elektrike në RMV, ESHS: Çmimi mesatar është 6.737 denarë për një kilovat orë

qeveria kovacevski4

A ka krizë në Qeverinë e Maqedonisë së Veriut?!

supermarketet-800x445

Rënie në tregtinë me pakicë me ushqim, pije dhe derivate

INFO

NA NDIQ