Komunikacioni hekurudhor në ndërprerje

Iliria News Agency
Iliria News Agency

11/03/2022

Komunikacioni hekurudhor në vend nga ora shtatë e mëngjesit është në ndërprerje. Arsyeja për bojkotin e punës është kompensimi i pa paguar për shpenzimet materiale që personeli makinerik dhe ekzekutiv i “Hekurudha transport” është dashur ta marrë deri ditën e djeshme.

Siç thotë përfaqësuesi i personelit makinerik, Dushko Çakarovski, sot në mëngjes, para orës shtatë, kanë qarkulluar vetëm dy linja, për në Manastir dhe për në Gjevgjeli, pas çka komunikacioni është në ndërprerje të plotë.

Çakarovski sqaron se bojkoti është në pajtim me Vendimin nga nëntori i vitit të kaluar i cili parasheh më së voni deri më datën 25 të muajit të kaluar personelit makinerik dhe ekszekutiv t’u paguhet tërësisht paga për muajin paraprak, ndërsa më së voni deri më 10 mars t’i marrin edhe shpenzimet materiale.

SHARE

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1316

Albulena Haxhiu: Koalicioni VLEN e ka mbështetjen e parezervë të Albin Kurtit dhe Vetëvendosjes

WhatsApp Image 2024-04-19 at 23.03.16 (1)

Sela: Vota për Bujarin më 24 prill dhe për Frontin më 8 maj është biletë kthyese e fëmijëve tanë të cilët kanë marrë rrugën e mërgimit

Ali AHmeti

Fronti Europian në Vrapçisht/ Ahmeti: Punojmë për fitore historike, më 24 prill dhe 8 maj rrethojmë numrin 4

Fronti Europian në Vrapçisht/ Ahmeti: Punojmë për fitore historike, më 24 prill dhe 8 maj rrethojmë numrin 4

Menduh Thaci

Thaçi thotë se Albin Kurti s’ka asnjë njeri në Maqedoni

europe elect

Anketa e “Europe Elects”: Arben Taravari prinë para Bujar Osmanit

IMG_1293

Krerët e VLEN-it në Berlin: Diaspora i thotë po ndryshimit

zgjedhjet-maqedoni

Në Dibër dhe Qendër Zhupë më shumë votues sesa banorë

bujar osmani

Bujar Osmani: Në Kosovë flamuri shqiptar nuk është zyrtar, në Maqedoni është obligim i kryetarëve të komunave

INFO

NA NDIQ