Konfirmohet data dhe ora e saktë e El Clasicos së radhës

Iliria News Agency
Iliria News Agency

20/02/2023

La Liga ka shfaqur orarin e xhirosë së 26-të ku do të luhet El Clasico

Orari për ndeshjet e xhiros së 26-të të sezonit në këtë sezon në La Liga, në të cilën do të luhet El Clasico në mes të Barcelonës dhe Real Madridit në Camp Nou të dielën, më 19 mars në ora 21:00, e cila ndeshje do të mbyllë këtë xhiro.

Dy skuadrat tashmë janë takuar dy herë. Real Madrid kishin një fitore të pastër në La Liga, me katalunasit të cilët fituan në finale të Superkupës së Mbretit në fillim të këtij viti.

Siç qëndrojnë gjërat në krye të ligës spanjolle, Katalunasit kanë një diferencë të mirë pikësh para rivalëve të tyre në El Clasico në krye të tabelës dhe ndeshja mes tyre nuk është edhe aq vendimtare për fundin e sezonit. /GazetaExpress/

Real Valladolid vs Athletic Club, e premte 17 mars – 21:00

Almeria vs Cadiz, e shtunë, 18 mars – 14:00

Rayo Vallecano vs Girona, e shtunë 18 mars – 16:15

Espanyol vs Celta Vigo, e shtunë 18 mars – 18:30

Atletico Madrid vs Valencia, e shtunë 18 mars – 21:00

Real Betis vs Mallorca, e diel 19 mars – 14:00

Osasuna vs Villarreal, e diel 19 mars – 16:15

Real Sociedad vs Elche, e diel 19 mars – 16:15

Getafe vs Sevilla, e diel 19 mars – 18:30

Barcelona vs Real Madrid, e diel 19 mars – 21:00

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

edon-zhegrova

Dëmtohet Edon Zhegrova, ylli dardan humb sfidën ndaj Aston Villas

Anceloti

Ancelotti pas fitores ndaj Cityt: Të gjithë menduan se Reali kishte vdekur, por duhet të dini se Reali nuk vdes kurrë

Pep Guardiola

“ Nuk pendohem për asgjë”/ Guardiola uron Realin pas kualifikimit

Ronaldo Al Nassr

Ronaldo fiton gjyqin ndaj Juventusit, por nuk do të marr aq para se pretendonte

MUNICH, GERMANY - APRIL 01: Kingsley Coman (C) of Bayern München celebrates scoring the 4th team goal during the Bundesliga match between FC Bayern München and Borussia Dortmund at Allianz Arena on April 01, 2023 in Munich, Germany. (Photo by Alexander Hassenstein/Getty Images)

Bayern eliminon Arsenalin dhe kualifikohet tutje

Real Madrid's Brahim Diaz celebrates after he scored the opening goal during the Champions League round of 16 first leg soccer match between RB Leipzig and Real Madrid at the Red Bull arena stadium in Leipzig, Germany, Tuesday, Feb. 13, 2024. (AP Photo/Matthias Schrader)

Real Madridi e fiton dramën e madhe, e eliminon Man Cityn

champions-logo

Këto janë ndeshjet gjysëmfinale të Ligës së Kampionëve

akil

Arrestohet Akil Gjakova

mbape real

Mbappen e pyesin mos ka ndërruar mendje për largimin, kjo ishte përgjigja e sulmuesit francez

INFO

NA NDIQ