Konfirmohet gjoba gjysmë milioni euro për Barcelonën nga UEFA!

ina-online
ina-online

04/11/2023

Barcelona është gjobitur me gjysmë milioni euro për deklarimin e rremë të fitimeve nga asgjësimi i aseteve jomateriale në vitin financiar 2022.

Një vendim që nuk ka asnjë lidhje me çështjen Negreira.

Dhoma e Apelit e Trupit të Kontrollit Financiar të UEFA-s (CFCB) ka marrë një vendim në rastin e apelimit të Barcelonës (ESP) kundër vendimit të lëshuar nga Dhoma e Parë e CFCB më 13 korrik 2023.

Para Dhomës së Parë të CFCB, Barcelona u gjobit me 500,000 euro për deklarimin e gabuar, në vitin financiar 2022, të fitimeve nga asgjësimi i aktiveve jomateriale, që nuk përbëjnë të ardhura përkatëse sipas rregulloreve.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Bundesliga

Klubi i Bundesligës rinovon me trajnerin

mourinho

Mourinho: Nuk i kuptoj, i paralajmërova lojtarët

Bellingam Real Barca

​Gjërat që Bellingham ka arritur te Reali për 177 ditë janë të çmendura

mourinho

Mourinho shpërthen kundër lojtarëve të Romës: S’ka faj Guardiola që ua jep shkelmin lojtarëve

Ronaldo Al Nassr

​Ronaldo mund të gjobitet me një miliard dollarë

galatasaray

United dhe Arsenal në ‘luftë’ për yllin e Galatasaray-t

ballistet

“Ballistëve” u ndalohet të marrin pjesë në ndeshjen me KF “Shkupin”

franca-fitore-

Indeksi i UEFA-s/ Holanda në “luftë” me Francën, për vendin e pestë…

paolo Mladini

Paolo Maldini, shumë i ashpër ndaj kuqezinjve: “Milani nuk ka më ideale. Dua respekt për historinë e tij”

INFO

NA NDIQ