Konfirmohet: Messi fiton sonte Topin e Artë për herë të 8-të

Picture of ina-online
ina-online

30/10/2023

Ceremonia e ndarjes së çmimit të Topit të Artë zhvillohet sonte mbrëma, kur çmimi individual më prestigjioz i futbollit i jepet marrësit më të denjë.

Ceremonia e 67-të vjetore e Topit të Artë pritet të fillojë në orën 21:00, në Theatre du Chatelet në Paris, Francë.

Lionel Messi është favorit me lojtarët për të fituar një çmim të tetë rekord. Ai udhëhoqi Argjentinën drejt lavdisë së Kupës së Botës në Katar, duke shënuar shtatë gola – duke përfshirë dy në finale – dhe fitoi Topin e Artë të turneut për lojtarin më të mirë.

Konkurrenca e tij kryesore vjen nga Erling Haaland i Manchester City-t, pas një sezoni të jashtëzakonshëm debutues me kampionët e Premierligës e pa atë të shënonte 52 gola në të gjitha garat duke ndihmuar Pep Guardiolën të ngrinte tripletën.

E gazetari italian, Fabrizio Romano ka konfirmuar se Lionel Messi do ta fitojë Topin e Artë sonte.

“Lionel Messi do të shpallet si fituesi i Topit të Artë sonte – Topi i tij i Artë numri 8, siç pritej. Ceremonia në Paris, gjithçka gati për të”, ka shkruar Romano.

TË FUNDIT
22 orë
Pesë ‘betejat’ më të rëndësishme që mund të vendosin fituesin e Euro 2024
23 orë
Diferenca në minuta mes Spanjës dhe Anglisë është skandaloze – analiza interesante dhe detaje rreth finales së Euro 2024
24 orë
Kush do ta fitojë Euro2024: Taktika, aftësitë individuale, apo të dyja bashkë – Flasin ekspertët
2 ditë
Dështimi i sulmuesve në Euro 2024 – çfarë thonë ekspertët dhe a ka ndryshuar tashmë loja
2 ditë
Finalja e Berlinit më 14 korrik, Southgate: Ndaj Spanjës duhet të jemi perfektë, që të ngremë trofeun

ME TE LEXUARA

24 orë
Kush do ta fitojë Euro2024: Taktika, aftësitë individuale, apo të dyja bashkë – Flasin ekspertët
23 orë
Diferenca në minuta mes Spanjës dhe Anglisë është skandaloze – analiza interesante dhe detaje rreth finales së Euro 2024
22 orë
Pesë ‘betejat’ më të rëndësishme që mund të vendosin fituesin e Euro 2024

LEXO MË SHUMË

euro 2024 gjermani

Pesë ‘betejat’ më të rëndësishme që mund të vendosin fituesin e Euro 2024

spanja-vs-anglia-780x439

Diferenca në minuta mes Spanjës dhe Anglisë është skandaloze – analiza interesante dhe detaje rreth finales së Euro 2024

angli spanje

Kush do ta fitojë Euro2024: Taktika, aftësitë individuale, apo të dyja bashkë – Flasin ekspertët

sulmues

Dështimi i sulmuesve në Euro 2024 – çfarë thonë ekspertët dhe a ka ndryshuar tashmë loja

Anglia kane

Finalja e Berlinit më 14 korrik, Southgate: Ndaj Spanjës duhet të jemi perfektë, që të ngremë trofeun

coman-bajern-psg-

Luajti vetëm 15 minuta në Euro 2024, ylli i Francës po mendon pensionimin nga kombëtarja

euro 2024 gjermani

Zbulohet gjyqtari që do të vendosë drejtësi në finalen e “Euro 2024”

Luis de la Fuente

“Euro 2024”, De la Fuente: Na pret një finale e furishme Spanjë-Angli

Jurgen Klopp

SHBA-të me plan të qartë për Botërorin 2026, gati oferta për trajnerin e madh gjerman

INFO

NA NDIQ