Konfiskohen stoli argjendi dhe bizhuteri në Aeroportin e Shkupit

Picture of INA
INA

10/10/2023

Nga Drejtoria e Doganave në Maqedoninë e Veriut njoftojnë se në Aeroportin e Shkupit janë konfiskuar 5 kilogramë stoli argjendi dhe bizhuteri, përcjell TV21.

Nga Doganat thonë se shtetasit e huaj nuk e kanë paraqitur sasinë e stolive, me çka kanë thyer rregulloren e Doganës.

TË FUNDIT
9 minuta
Pluhuri i shkretëtirës së Saharasë do të prekë Maqedoninë e Veriut sot dhe nesër
17 minuta
Bexheti: Asnjëherë nuk kemi ikur nga zgjedhjet
56 minuta
“Kjo është pafytyrësi” – Qytetarët të revoltuar me regjimin e posaçëm të komunikacionit në Shkup
1 orë
MASH: Është përgatitur ditari i ri elektronik, do të përdoret pasi të kalojë fazën e testimit
1 orë
Ndalohet një shtetas turk në “Deve Bair”, kapet me dokumente të falsifikuara

ME TE LEXUARA

1 ditë
Taravari: Ligji për ushtrues detyre të kryetarëve të komunave është gati, presim mbështetje
19 orë
Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë
1 ditë
Komiteti i Helsinkit: Nuk ka avancim për të drejtat e njeriut në RMV
6 orë
Blerësi më i madh i gazit të Gazprom në BE, anulon kontratën me Rusinë
1 ditë
Naser Hani, atdhetari nga Veleshta që i dha shumë shqiptarisë
1 orë
Ndalohet një shtetas turk në “Deve Bair”, kapet me dokumente të falsifikuara

LEXO MË SHUMË

ere pluhuri

Pluhuri i shkretëtirës së Saharasë do të prekë Maqedoninë e Veriut sot dhe nesër

blerim bexheti

Bexheti: Asnjëherë nuk kemi ikur nga zgjedhjet

shkupi komunikacion

“Kjo është pafytyrësi” – Qytetarët të revoltuar me regjimin e posaçëm të komunikacionit në Shkup

Ministria-Arsimit

MASH: Është përgatitur ditari i ri elektronik, do të përdoret pasi të kalojë fazën e testimit

policia-714x420

Ndalohet një shtetas turk në “Deve Bair”, kapet me dokumente të falsifikuara

IMG_2950

Tani mjekësinë mund ta kryeni edhe në universitetin e njohur si i Ramiz Merkos, lejen ia ka dhënë ministri në ikje i BDI-së

shkolla-nxenes-780x439-1

Në Kumanovë në maj janë regjistruar mbi 900 nxënës në klasën e parë

begaj gashi

Begaj takohet me Afrim Gashin: Rrugën e bashkëpunimit tonë nga dy korsi do ta bëjmë me katër të tilla

kurban dashi

Festa e Kurban Bajramit, ditë jo pune për besimtarët myslimanë

INFO

NA NDIQ