Konjufca: 28 nëntori në Kosovë gjithmonë fillon në Prekaz, uroj që nëntorët të na gjejnë gjithnjë më të bashkuar

Picture of INA
INA

28/11/2023

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka bërë homazhe në Prekaz tek varri i komandantit legjendar, Adem Jashari, me rastin e 28 nëntorit, ditës së flamurit dhe daljes së parë publike të UÇK-së.

Konjufca tha se 28 nëntori në Kosovë gjithmonë fillon në Prekaz, atje ku sipas tij, ka ndodhur sakrifica më e lartë e popullit të Kosovës për lirë dhe ku është ngjizur lufta e lavdishme e UÇK-së.

“Po ashtu kjo datë është edhe dalja publike e UCK-së dhe ditëlindja e komandantit legjendar, Adem Jashari. Nëntorët do të festohen gjithmonë, uroj që neve të na gjejnë gjithnjë më të bashkuar e më të fortë”, tha Konjufca.

Bashkë me Konjufcën për homazhe në Prekaz ishte edhe presidentja e vendit, Vjosa Osmani.

TË FUNDIT
1 ditë
Gashi: E kuptueshme sjellja Ramës sepse Albini ja shkatërroi karrierën në Kosovë, Maqedoni, Luginë...
2 ditë
Mbahet mbledhja e Komitetit të Ministrave të KiE-së, Kosova s’është në rend dite
2 ditë
Sot përfundon procesi i regjistrimit të popullsisë, ja kur dalin rezultatet
2 ditë
LQSHA e DioGuardit: Kosova mos të kushtëzohet, SHBA të ndryshojë politikën e saj në Ballkan
3 ditë
Kurti: I bëj thirrje Serbisë që t’ia dorëzojë Kosovës Millan Radoiçiqin dhe grupin e tij paramilitar

ME TE LEXUARA

No data was found

LEXO MË SHUMË

shkelzen-gashi

Gashi: E kuptueshme sjellja Ramës sepse Albini ja shkatërroi karrierën në Kosovë, Maqedoni, Luginë…

asambleja-kie-keshilli-i-evropes

Mbahet mbledhja e Komitetit të Ministrave të KiE-së, Kosova s’është në rend dite

festime-flamuri-kosoves

Sot përfundon procesi i regjistrimit të popullsisë, ja kur dalin rezultatet

dioguardi-

LQSHA e DioGuardit: Kosova mos të kushtëzohet, SHBA të ndryshojë politikën e saj në Ballkan

Kurti

Kurti: I bëj thirrje Serbisë që t’ia dorëzojë Kosovës Millan Radoiçiqin dhe grupin e tij paramilitar

flamuri-kosov-be

Kosova njofton Këshillin e Evropës se po përgatit draft-statut për Asociacionin

Hajrulla Ceku

Euro 2027 organizim i përbashkët Shqipëri-Serbi, reagon ministri i Kosovës: Nuk na treguan dhe nuk na pyetën fare

Lutfi Haziri

“Nuk keni parë asgjë”, Haziri: Do të shokohen besimtarët politikë të Kurtit

Nasim Haradinaj

Nasim Haradinaj detyrohet t’i nënshtrohet një operacioni në Kosovë, Haga nuk e lejon të shkojë në Suedi

INFO

NA NDIQ