​Konjufca: Kritikat e SHBA-së ndaj Kosovës janë të qëlluara

ina-online
ina-online

21/02/2024

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca ka komentuar raportet e Kosovës me Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Ai tha se raporti i dy palëve është i qetë dhe nuk është për t’u shqetësuar.

Konjufca tha se i mirëkuptojnë kritikat që SHBA-ja i jep Kosovës, sepse sipas tij janë kritika të qëlluara.

“SHBA-ja Kosovën e sheh nga një nivel më i lartë Evropian, ndërsa vendi ynë situatën e njëjtë e sheh në një perspektivë tjetër dhe për këtë arsye vërejtjet e tyre janë më ndryshe”, tha ai pas një gjykimi në Gjykatën Themelore.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1121

Presidenti Begaj takoi akademikun Rexhep Qosja

asambleja-kie-keshilli-i-evropes

Dy ditë historike për Kosovën në Strasburg – sot nis Asambleja e Këshillit të Evropës

pamje serbi stervitje radojcic grupi banjske

Brenda Programit të Shtëpisë së Bardhë për të ndarë sekretet e Amerikës, flitet edhe për zhvillimet pas sulmit në Banjskë

kurti mediat

Kurti: As pas 30 javësh s’ka aktakuzë për Radoiçiqin

Kurti OKB Keshilli i Sigurimit

Kurti dënon sulmin e Iranit ndaj Izraelit

morine kufiri shqiperi

Kosova e Shqipëria me marrëveshje të re për kalimin pa kontroll kufitar në Vërmicë

Kurti

Kurti: Një grua u vra mizorisht nga një vrasës burrë, drejtësia të veprojë pa vonesa

Policia-e-Kosoves-800x445

Të shtëna me armë në Ferizaj, vritet një grua

rama macron

Rama-Macronit: Nëse ke nevojë për dikë në momente të vështira, thërrisni një shqiptar

INFO

NA NDIQ