Konsolidimi i nëndegëve të ASH drejt përfundimit

Iliria News Agency
Iliria News Agency

14/03/2022

Aleanca për Shqiptarët në vigjilje të kongresit të II-të të saj që pritet t’i zhvillojë punimet më 27 mars, ku edhe pritet të zgjidhet lideri i ri i kësaj partie bashkë me strukturat partiake, me sukses po i ri konsolidon struktura e nëndegëve në nivel republikan, njofton in7.

Në degët Tetovë, Gostivar, Bogovinë, Tearcë, Jegunovcë, Zhelinë, Kërcovë, Dibër, Strugë, Dollnen, Saraj,Çair, Butel, Shuto Orizarë, Haraçinë, Çashkë, Kumanovë, Likovë procesi i riorganizimit të nëndegëve është në përfundim e sipër në Vrapçisht të gjitha kuvendet e nëndegëve janë konsoliduar në afat të shkurtër kohorë.

Gjatë procesit të regjistrimit të antarëve dhe kuvendeve të nëdegëve të Aleancës për Shqiptarët për në Kongresin e II-të, gjithandej vërehet atmosferë pozitive dhe shumë shpejt zëri i ASH-së do të jetë edhe më fuqishëm në përfaqësimin e shqiptarëve të Maqedonisë.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

shkolla shqipe zvicer

Rreth 10 milionë euro të prindërve harxhohen për uniforma, fotografi dhe ushqime

lsm-sindikata780x439-1

LSM: Është e turpshme që në shekullin e 21-të të lutemi për pagë, ditët në vijim do të radikalizojmë protestën

open-balkan

A do të ndodh tërheqja nga Ballkani i Hapur, Osmani e paralajmëron

fatos-rushiti

BDI-së në sfond i buzëqesh opozita

BESIMI

Nënshkruhet Kodi për Zgjedhje Korrekte dhe Demokratike

hoxha555

Shaqiri: Komandat i përgjithshëm i UÇK-së për Maqedoni ka qenë Emrush Xhemajli, jo Ali Ahmeti

Kuvendi Parlamenti maqedonise

Nga nesër rrjedh afati i fushatës parazgjedhore për zgjedhjet parlamentare

bujar osmani

Bujar Osmani i përgjigjet VLEN për rastin “Pacienti!

stevce jakimovski

Jakimovski: Do të parandalojë migrimin e specializantëve

INFO

NA NDIQ