Konsorciumi “Bechtel dhe Enka” që ndërton Korridorin 8 dhe 10D, organizon “Panairin e punësimit”

ina-online
ina-online

14 Gusht, 2023

Ndërmarrja Publike për Rrugë Shtetërore informon se Bechtel dhe Enka, konsorciumi që po ndërton Korridorin 8 dhe Korridorin 10d, do të organizojnë këtë javë “Panairin e Punësimit”.

Në Panair, të gjithë të interesuarit për të punuar në Bechtel dhe Enka do të mund të njihen me mundësitë e gjera të punësimit të cilat i ofron konsorciumi gjatë ndërtimit të segmenteve të autostradave të korridoreve në vendin tonë në pothuajse pesë vitet e ardhshme.

Prezantimi i mundësive për punësim, ashtu siç kanë paralajmëruar nga kompania, do të mbahet të mërkurën, më 16 gusht, me fillim në orën 16:00, në zyrat e Agjencisë për Punësimit të Republikës së Maqedonisë së Veriut në Gostivar. Panaire të tilla do të organizohen edhe në qytete të tjera të vendit.

Ndërtimi i Korridorit 8 dhe Korridorit 10d janë të një rëndësie të jashtëzakonshme infrastrukturore për vendin tonë, sepse me nënshkrimin e Kontratës për Ndërtimin dhe realizimin e tyre, përfundon lidhja e korridorit të autostradës së Republikës së Maqedonisë së Veriut me Evropën dhe Rajonin, si pjesë e rrjetit të këtyre rrugëve të rëndësishme rrugore evropiane.

Po ndërtojmë për gjeneratat e ardhshëm, për infrastrukturë rrugore më të mirë dhe evropiane, për lidhje cilësore me fqinjët tanë dhe me Evropën, për rrjedhje më të shpejtë dhe më të sigurt të njerëzve dhe mallrave, për zhvillimin e ekonomisë!

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_5169

Taravari: Lëvizja BESA ka rritje të elektoratit

vmro-mickoski

Kuzeska: Mickoski është kopje e Gruevskit

gjykata-kushtetuese

Gjykata Kushtetuese nuk vlerëson kushtetutshmërinë e Marrëveshjes së Prespës

Gruevski Mickovski

Gruevski i kërkon anëtarësisë të mos i besojnë Mickoskit

Fatmir Mexhiti

Mexhiti në OKB: Përgjigjja kolektive në kohë pandemie ndërton sistem shëndetësor rezistent

driton iseni

Iseni: A duhet me ndrru emrin Goran për një avancim se me Driton s’pe do

librat-780x439

Arrihet marrëveshje, biblioteka e Tetovës nuk do të dislokohet

Bujar-Osmani-OKB

Rusia tentoi ta pengojë Osmanin para Këshillit të Sigurimit, Rama nuk e lejoi

zhan

Klinika Zhan Mitrev mbetet me strukturën e vjetër të pronësisë, negociatat për partner strategjik nuk përfunduan me marrëveshje

INFO

NA NDIQ